Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

Чиновники Рівненщини шукають кошти на фінансування Обласної програми розвитку паліативної допомоги

Про це повідомила Ганна Котенко, виконавчий директор Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

 За інформацією, яку нашій організації надали в обласному управлінні  охорони здоров’я, наразі тривають пошуки джерел фінансування програми. Поки невідомо, про яку суму ведеться мова, але ми вимагаємо, щоб цих грошей вистачило для знеболення хворих Рівненщини, яких з року в рік фіксується по кілька тисяч, – заявила Ганна Котенко. – Чиновники обіцяють, що конкретну пропозицію по фінансуванню підготують до кінця листопада. Ми сподіваємося, що влада області візьме приклад з Дніпра, де на фінансування аналогічної програми в бюджеті міста планують віднайти 92 мільйони гривень, – додала пані Котенко.

Обласну програму розвитку паліативної допомоги та догляду в Рівненській області на 2015-2020 роки депутати прийняли ще в червні 2015 року. Однак тоді чиновники не знайшли коштів в обласному бюджеті для її фінансування й у програму заклали лише 199 тисяч гривень, які надали благодійні фонди. Їхня левова частка була витрачена на проведення інформаційної кампанії, поширення аналітичних матеріалів, експертних звітів, прогнозів, аргументів.

Довідково: Паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю…