Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

#ЗнімайРожевіОкуляри у Рівному: забезпечення знеболення, створення паліативних відділень та бригад паліативної допомоги по області

Забезпечити адекватне знеболення усім хто його потребує, створити паліативні відділення у кількості, затверджених Кабінетом Міністрів госпітальних округів. А також – відкрити дитячий хоспіс, та налагодити роботу бригад паліативної допомоги по області – вимагають представники профільних правозахисних громадських організацій.

Нині презентували інформаційну кампанію боротьби за лікування без тортур – #ЗнімайРожевіОкуляри

Близько тринадцяти тисяч осіб щороку помирає на Рівненщині. Майже 80 відсотків із них – страждають від болю і потребують регулярного знеболення. Так, на Рівненщині задокументовані випадки, коли лікарі без будь-яких аргументів відмовляли у призначенні ін’єкцій морфіну онкохворим.

– Навіть, незважаючи на те, що в нашій області у порівнянні з іншими областями – більше закладів мають ліцензію на обіг наркотичних речовин, більше аптек мають ліцензію на реалізацію морфіну – ми не повинні ходити в рожевих окулярах, бо проблема є”, – розповіла Ганна Котенко, БО “Мережа 100 відсотків життя”

За словами представників управління охорони здоров’я – відповідна робота вже ведеться.

– Вже є розпорядження Кабміну про створення 3-ох госпітальних округів: у Рівному, Дубні та Сарнах. В кожному має бути паліативне відділення, або хоспіс. У протитуберкульозному диспансері також збираються створити 40 місць для паліативних хворих. І Рівне не може залишитися без паліативно-хоспісного відділення”. Крім того, тривають роботи над створенням хоспісу на базі другої міської лікарні Рівного, – розповіла Вікторія Покоєвчук, заступник начальника міського управління охорони здоров’я.

Кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри реалізовує програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»,                 МБФ «Соборність», БФ допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», ГО «Українські правові ініціативи».