Офіційний сайт благодійної організації "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

На Рівненщині більш активно протидіятимуть домашньому насильству

Про це заявили учасники круглого столу, які зібралися обговорити ефективні шляхи протидії домашньому насильству. На захід, який організовано в рамках проекту «Силами громади – проти домашнього насильства» за Підтримки Рівненської ОДА, що реалізовується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», зібралися представники соціальних установ, громадських організацій, юристи, поліція та освітяни.

P81123-110454

– Ми домовилися, що за результатами круглого столу розробимо резолюцію, яка включатиме пропозиції щодо профілактики, запобігання та протидії насильству. Зокрема, внесення змін в існуючі програми з метою утворення мобільних бригад, проведення профілактичних заходів, зрештою все, що дозволить більш активно протидіятимуть домашньому насильству, – розповів голова БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

Представники місцевої влади заявили, що особи, які стикнуться з насильством, вберегтися від кривдника зможуть у додатковому відділення на 16 чоловік, яке створюють на базі центру соціально-психологічної допомоги. Там люди матимуть прихисток у будь-який час доби.

За словами старшого інспектора відділення дільничних офіцерів поліції УПД Олега Шандрука з початку року до підрозділів поліції звернулося майже 4 тисячі осіб, які потерпають від домашнього насилля. За його словами, понад 800 насильників притягуються до відповідальності повторно.

Крім того представник поліції повідомив, що згідно із нововведеннями, що запрацюють уже з 1 січня 2019 року, поліцейський, який прибуватиме на виклик про вчинення домашнього насильства, зможе складати терміновий заборонний припис. Це означатиме, що незалежно від права власності на житло Закон діятиме в інтересах потерпілої сторони. І тепер кривднику потрібно шукати місце, де він перебуватиме на час дії припису.

Зі слів керівника ГО «Центр громадських ініціатив Чайка» такі рішення є виправданими, адже часто жертвами стають жінки, діти і їм доводиться шукати прихисток навіть серед ночі.

До слова, з Нового року особи, які вчинятимуть домашнє насильство, нестимуть уже кримінальну відповідальність.  Закон, який вступить в силу, передбачає співпрацю служб, які запобігають та протидіють домашньому насильству. Також буде створений Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблять програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників.