Боротьба за лікування без тортур. У Рівному презентують інформаційну кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри.

У четвер 27 квітня о 10:00 у конференц-залі готелю «Оптіма» за адрсою вул. Словацького, 9 відбудеться презентація інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри. Кампанія покликана пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення – це право кожного.

рожеві окуляри

Під час заходу представлять результати документування доступності знеболення в Рівненській області. Основні порушення при призначенні знеболення. Озвучать рекомендації щодо вдосконалення системи забезпечення знеболення та надання паліативної допомоги в Рівненській області. Також будуть презентовані відео-історії пацієнтів, які зіткнулися з проблемою отримання сильнодіючих знеболювальних препаратів.

До участі у заході запрошені представники Рівненської ОДА, керівництво управління охорони здоров’я та Департаменту соціального захисту населення. Головні лікарі та керівники соціальних закладів, журналісти.

Кампанію реалізовує програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»,                 МБФ «Соборність», БФ допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», ГО «Українські правові ініціативи».

Довідково: З 2013 року в Україні з’явився таблетований морфін і законодавство в сфері обігу сильнодіючих знеболювальних у закладах охорони здоров’я значно лібералізувались. Проте питання забезпечення адекватного знеболення пацієнтів, як права на доступ до життєво-необхідних лікарських засобів та гідне завершення життя, на сьогодні потребує негайного вирішення. Активісти продовжують фіксувати непоодинокі випадки лікування без знеболення, яке можна порівняти з тортурами, адже за наявності усіх необхідних лікарських засобів, хворих піддають нестерпним мукам.

Програма заходу:

10.00 – 10.30 Презентація кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри для журналістів.

10.30 -11.30 Презентація звіту правозахисних організацій для чиновників та лікарів.

11.30 – 12.00 Обговорення, підведення підсумків.