Хто з рівненських нардепів провалює медичну реформу

Минулого тижня парламент не проголосував за включення до порядку денного законопроектів № 6327, 6328, 6329, 6347, які мають стати революцією Гідності для системи охорони здоров’я України.

парламент

З семи обранців від Рівненщини лише один нардеп підтримав всі чотири законопроекти, прийняття яких дозволить реформувати медичну галузь в Україні. Інші ж обранці, або були відсутні в сесійній залі, або голосували вибірково. Були й такі, які просто утримувалися чи тиснули «проти».

 -          Мені прикро, що ми обрали таких нардепів. БО «Мережа 100% життя Рівне» задовго до голосування звернулася з листами до депутатів від Рівненщини. Ми просили підтримати законопроекти, які забезпечить реальний фінансовий захист і якісні медичні послуги українців у разі хвороби. Натомість отримали повний пшик.

Так, я розумію, що  народні депутати, які не проголосували, їздять на лікування за кордон де діють міжнародні протоколи лікування, але пересічний українець цього не може собі дозволити. Люди бояться звертатися до лікаря, бо бояться великих витрат пов’язаних з лікуванням. Ми, нарешті, повинні позбутися брехні про безкоштовну медицину й провести реформу. Голос кожного нардепа, голос навіть не за закон, а за життя. Ми десятки років боремося за розширення доступу до лікування та права пацієнтів — нарешті в українців з’явився реальний шанс все змінити на краще, але, народні обранці не підтримують. Повірте, в цій ситуації, відмова від голосування це теж голос «проти». Ми рук не опускаємо, боротьба триває, певен, в нардепів від Рівненщини буде шанс виправити ситуацію. Сподіваюся, під час повторного голосування вони згадають про виборців й віддадуть свій голос «ЗА», - коментує ситуацію голова правління БО «Мережа 100% життя Рівне» Юрій Лазаревич.

unnamed

За пакет з чотирьох законопроектів голос «за» віддав лиш один представник Рівненщини – Юрій Вознюк (НАРОДНИЙ ФРОНТ). Сергій Євтушок (БАТЬКІВЩИНА) утримався по кожному з законопроектів. Олег Осуховський (СВОБОДА) утримався по одному з законопроектів по трьох інших не голосував. Вадим Сидорчук (НАРОДНИЙ ФРОНТ) – не голосував. Андрій Лозовий (РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ЛЯШКА) віддав один голос «проти», два «за» й за один з законопроектів не голосував. Олександр Дехтярчук (БПП) – три голоси «за» й за один з законопроектів не голосував. Василь Яніцький (БПП) – два голоси «за» і два «утримався».

Якщо народні обранці підтримають пакет законопроектів, українці отримуватимуть медичні послуги по системі, яка вже давно успішно функціонує в таких країнах як Норвегія, Італія, Велика Британія та Канада. Впровадження міжнародних протоколів лікування в Україні гарантуватиме якість надання медичних послуг. А державне страхування захистить українців від фінансової загрози в разі хвороб.