Подолати бюрократію: депутати голосуватимуть за створення дитячого хоспісу на Рівненщині

 облрада
На сайті Рівненської обласної ради з’явився проект рішення про створення дитячого хоспісу (паліативного відділення) та виїзної паліативно-консультативної служби на базі комунального закладу «Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини». Цей прект рішення є результатом багатомісячної боротьби Благодійного фонду "Скарбниця Надії" та громадськох організації «Кримська діаспора Рівненщини" за підтримки ЄС та БО «Мережа 100 % життя Рівне».
1
- Заклад, де доглядали б за невиліковно хворими дітьми, втамовували їхній біль та створювали максимально комфортні умови, попри страшні діагнози, наразі необхідний. Адже щороку в області паліативної допомоги потребує майже 200 маленьких пацієнтів. В Україні на сьогодні функціонує всього два дитячі хоспіси, тоді як за кордоном - це звична практика. Те, що на Рівненщині потрібно відкривати хоспіс, розуміють всі. Але ми не можемо гаяти часу, бо страждають діти. Щиро віримо, що депутати це розуміють і підтримають наше прагнення, – повідомила Ганна Котенко, БО “Мережа 100 відсотків життя”.
Після позитивного голосування депутатів Рівненської обласної ради управління охорони здоров’я облдержадміністрації упродовж двох тижнів має розробити покроковий план виконання цього рішення та забезпечити створення дитячого хоспісу. А керівництво «Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини» у тримісячний термін на основі діючих нормативних актів і з урахуванням досвіду аналогічних відділень в інших областях України повинно сформувати відповідну документацію. Утримання новоствореного дитячого хоспісу буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету та субвенцій державного, які призначаються для будинку дитини; за рахунок цільових бюджетних програм, спрямованих на паліативну допомогу дитячому населенню області; за рахунок надходжень з благодійних фондів, добровільних пожертвувань підприємств, організацій, установ та фізичних осіб, а також з інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.