Рівнян мотивували контролювати чиновників і навчали бюджетним тонкощам

«БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» провела тренінг для представників  громадських організацій «Участь громади у визначенні потреби та складанні бюджету». Під час заходу учасників навчали як практично здійснювати вплив на процес бюджетування на усіх етапах.

1

За словами організаторів головними завданнями тренінгу було розкриття принципів громадського впливу на рішення влади у бюджетному процесі, а також розвиток адвокаційного потенціалу громадських активістів .

- Важливо розуміти, що бюджетні кошти це наші з вами гроші, не державні! Це податки, які ми сплачуємо. Тому важливо здійснювати контроль за їх використанням і участь громадськості в цьому процесі є надзвичайно важливою. А щоб цей процес був ефективний, необхідний не лише контроль, а й участь у процесі бюджетоутворення, щоб він здійснювався в інтересах платників податків. Це активна робота з депутатами та чиновниками, розпорядниками коштів. Тут надзвичайно важливим є те, чи громадськість, яка намагається впливати на процес, розуміє механізми бюджетоутворення. Адже недостатньо говорити, що на медицину потрібно два мільйони, а не один, це потрібно обґрунтувати конкретними фактами та цифрами, - зазначає голова БО «Мережа 100 відсотків життя» Юрій Лазаревич.

2

Проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» реалізується «БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.