В Європі бути донором – престижно

Так вважають в Європі, куди так активно намагається рухатися українське суспільство. Однак ситуація з донорством в нашій країні на порядок гірша. Цифри останніх років свідчать, що в Україні на 1000 осіб припадає 12-14 донорів. Для порівняння: у країнах Європи - 25, у США і Канаді - 40-60. Бути донором в європейських країнах престижно, і це попри те, що громадянам, які здають власну кров нічого не платять.  Але на це європейці  йдуть, бо  це говорить про  добрий стан здоров'я та про соціальну позицію. Такі люди мають більше перспектив влаштуватися на роботу і зробити кар'єру.

rfr_logo2

 

Одна донація крові – в середньому 450 мл – може врятувати до 3 життів. Потреба в крові — як рідкісних, так і поширених груп — є завжди. Ваша кров (або їі компоненти) необхідні багатьом хворим. Уявіть: кожен третій житель планети хоча б раз у житті потребує донорської крові. Найчастіше вона необхідна недоношеним дітям, хворим на рак та жертвам серйозних аварій.

Лікарі запевняють, що впродож останніх п’яти років кількість донорів крові в країні зменшується. Хоча погоджуються, що є сплески активного здавання крові конкретному пацієнту, але вони поодинокі.

Довідково: Донор — це людина, яка добровільно віддає частину своєї крові чи органи для подальшої трансплантації. Донором крові може бути будь-яка здорова людина віком від 18 років, яка не має протипоказань.