На Рівненщині по-новому працюватимуть через ProZorro

Голова Рівненської ОДА підписав розпорядження щодо закупівель через систему ProZorro. Відтепер проводити закупівлі товарів і послуг через систему доведеться по-новому.

- Під час здійснення допорогових закупівель товарів і послуг, сума яких дорівнює або перевищує 50 000 гривень, використовувати систему електронних закупівель ProZorro; у разі здійснення закупівель товарів і послуг без використання системи електронних закупівель ProZorro на суму, яка дорівнює або перевищує 25 000 гривень, оприлюднювати звіт про укладені договори в системі електронних закупівель, - йдеться в розпорядженні.

На початку 2017 року представники БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» публічно показали результати моніторингу закупівель на Рівненщині, на підставі яких звернулися до керівництва Рівненської ОДА з тим, що є необхідність видати розпорядження щодо закупівель через систему ProZorro, яке рекомендує проводити закупівлі товарів і послуг, починаючи від п’ятдесяти тисяч гривень, а не двохсот, як це було раніше.

- Наша організація займається моніторингом уже більше року. Моніторимо понад 50 медичних закладів у системі «Прозорро», у нас є доступ до спеціального додатку в системі, де нам видно, хто, що і як купує, можемо швидко аналізувати… Я бачу, що через цю систему є економія, і бачу намагання знівелювати цю систему. Є багато комунальних закладів, які ділять не по лотах, а закупівлі, щоб була допорогова сума, щоб провести закупівлі без торгів. Тому ми зверталися до голови ОДА й пропонували підготувати розпорядження, яке дозволить контролювати й економити бюджетні кошти ще більш ретельно та якісно, – розповів Юрій Лазаревич, голова БО «Мережа 100% життя Рівне».