Завтра говоритимуть про права людини в сфері паліативної допомоги України

10 жовтня в Києві відбудеться присвячена початкові серії заходів до Всесвітнього дня паліативної допомоги. Організоторами заходу є благодійна організація "Мережа 100 відсотків життя в життя Рівне", за підтримки Європейського Союзу у співпраці з програмною ініціативою “Громадське здоров’я” #фондВідродження

Впродовж  2015-2017 року за підтримки Європейського Союзу в Україні реалізовувався проект «Забезпечення захисту прав осіб, що потребують паліативної допомоги, силами ОГС паліативної допомоги». Серед іншого, на заході будуть представлені результати 3-річного проекту та озвучено аналіз впливу проекту на ситуацію з дотриманням прав людини в сфері паліативної допомоги України.

Спікери:
Юрій Лазаревич, голова БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне";
Ганна Котенко, керівниця проекту "Забезпечення захисту прав людей, які потребують паліативної допомоги силами організацій громадянського суспільства" за підтримки Європейського Союзу;
Ксения Шаповал, менеджерка програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”;
Ірма Вітовська-Ванца, заслужена артистка України, керівниця благодійного театрального проекту “Оскар і рожева пані”, громадська діячка.

Всесвітній День паліативної допомоги відзначаться щорічно починаючи з другої суботу жовтня. Низка заходів, присвячених до відзначення дня паліативної допомоги, має на меті привернення уваги громад до потреб паліативних пацієнтів.

Запрошуємо під час конференції учасників доєднатися до флеш-мобу#КапелюхаНаВуха (Hats on for children’s palliative care). Кожен небайдужий має нагоду одягнути веселу шляпку, капелюха, панамку на підтримку невиліковно хворих дітей в Україні та опублікувати своє фото у веселому капелюсі на сторінці у Facebook чи Instagram під хештегами #КапелюхаНаВуха та #HatsOn4CPC, вимагаючи створення доступної та якісної системи паліативної допомоги в Україні.

Нагадуємо, що 14-15 жовтня 2016 року всеукраїнських флеш-моб #КапелюхаНаВуха об’єднав тисячі небайдужих, які одягли капелюхи та виклали свої фото у Facebook аби привернути увагу до невирішених питань невиліковно хворих дітей України. До всеукраїнського флеш-мобу приєдналися Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, лікар Євген Комаровський, письменник Сергій Жадан, актриса театру і кіно та ініціаторка соціального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» Ірма Вітовська-Ванца, художник Андрій Єрмоленко та багато інших.

Довідка

Паліативна допомога - це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Про організаторів:
Благодійна організація "Мережа 100 відсотків життя Рівне" впродовж 2015-2017 року за підтримки Європейського Союзу в Україні впроваджувався проект “Забезпечення захисту прав осіб, що потребують паліативної допомоги, силами організацій громадянського суспільства”. Серед іншого, на заході будуть представлені результати 3-річного проекту та озвучено аналіз впливу проекту на ситуацію з дотриманням прав людини в сфері паліативної допомоги України.

Контактна особа для акредитації ЗМІ: Radoslava Chekmysheva, координаторка з комунікацій Міжнародного фонду “Відродження”, chekmysheva@irf.ua.