Більше 18 млн. гривень зекономили медзаклади Рівненщини

Аналітики БО «Мережа 100% життя Рівне» проаналізували закупівлі медзакладів області у 2017 році. За 9 місяців заклади охорони здоров’я здійснили 2386 закупівель, з яких уже завершено 2379.

На всі товари та послуги планували витратити 355,2  млн. грн. Втім, замовники провели 868 конкурентних закупівель з середньою кількістю учасників  - 2,04. В результаті заощадили бюджетних 18,7 млн. грн. Економія у середньому склала 10%.

Більше половини закупівель провели за процедурою. Про укладені договори таким чином прозвітували у 56% випадків. Закупляли здебільшого медичне обладнання, фармацевтичну продукцію (36%) та продукти харчування (18%).

Найбільш економні

Найбільше у 2017 році заощадив КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – більше 5 млн. грн. Друге і третє місце у цьому рейтингу посідає "Рівненська обласна клінічна лікарня"  та «Рівненська обласна дитяча лікарня» з економією 3.1 млн. грн. та 2,4 млн. грн. відповідно.

32% економії серед медзакладів області отримав КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний». КЗ «Рівненський обласний онкологічний диспансер» посідає 2 місце у цьому рейтингу з показником 23%. КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» опинився на 3 сходинці. На одній закупівлі комунальний заклад заощадив  21,3%.

Найбільші закупівлі

32 млн. грн. витратила Рівненська обласна клінічна лікарня на витратні матеріали для гемодіалізу. При цьому угоду підписали на 29,7 млн. грн., заощадивши 7% запланованих коштів. Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф закупив автомобільного палива на 11,3 млн. грн. При цьому зекономив 4.7 млн. грн. Третє місце у цьому ТОП-і посідає Центральна міська лікарня, яка за 6.2 млн. грн. закупила капітальний ремонт по утепленню фасадів, заміні частини вікон та вхідних дверей терапевтичного корпусу.

Найбільші постачальники

Переможцем у 163 медичних тендерах на загальну суму 13,3 млн. грн. стало ТОВ «БАДМ-Б». ПП «Фірма Фармікс», яка брала участь у 170 тендерах, виграла 122 рази та отримає з бюджету 2,3 млн. грн. З ТДВ «Рівнехолод» підписано 45 договорів на 4.5 млн. грн..

Загалом аналітики відзначають позитивну тенденцію  залучення медичних установ Рівненщини до закупівель через електронну систему Prozorro та покращення якості використання бюджетних коштів на потреби медицини.

Довідково: Дослідження здійснено за допомогою професійного модуля аналітики bipro.prozorro.org станом на 3 жовтня 2017 року у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

1)

6)

 

5)

4)

3) 2.0

2)