Україна потребує реформування системи донорства

rfr_logo 3

Ближче до європейських стандартів.  Рівненська обласна станція переливання крові покращує якість своєї праці та наближається до вимог ЄС. Так, міжнародна спільнота вже давно включила заклад до програми по впровадженню так званого автоматичного плазмаферезу. Це допомогло вибудувати нову систему якості.

- Система якості починається від умов заготівлі і закінчується умовами зберігання, сюди входять вимоги до персоналу, приміщення, обладнання, до пластикової тари, з якою працюємо, до умов зберігання. У нас є достатньо холодильників, і можу похвалитися, що останнім часом ми оснастили нашу експедицію, це відділ, який цілодобово працює, який, власне, і є основним відділом, який забезпечує вночі, вдень нашою готовою продукцією, там буквально з вчорашнього дня почали працювати нові холодильники, - розповідає Ніна Симків, заступник головного лікаря Рівненської обласної станції переливання крові:

Одна з вимог Євросоюзу до України, що прописана в Угоді про асоціацію - реформування системи донорства крові в державі. Змінити систему, узгодивши її з усіма західними стандартами, посадовці мають вже до кінця цього року. Вимагають європарламентарі не тільки оптимізувати витрати бюджетів на відбір крові, її превезення та доставку пацієнту, а й вдосконалення системи контролю якості крові. Та найголовніше - повний перехід на безоплатне добровільне донорство.  В останньому наша країна має певні здобутки, адже медики відмічають – донорська  культура останнім часом зростає, люди стали більше поінформовані та відкриті до співпраці.

Також є потреба у створенні  Банків крові в області, з яких кожна лікарня може зробити замовлення. Тоді у обласних Банках крові будуть препарати крові, відповідно протестовані і які зберігаються в належних умовах.

Реформування служби крові – один із пріоритетів реформування української системи охорони здоров'я відповідно до вимог ЄС. Національна стратегія розвитку служби крові була схвалена розпорядженням КМУ у 2016 році. Розроблена ж вона відповідно до Директив Європейського Союзу.  Реформи передбачають формування єдиної Національної  структури для впровадження в Україні кращих міжнародних стандартів і практик. Для цього, за словами експертів, потрібно не лише створити  стратегію централізованого управління, а й збільшити фінансування установ та контроль за ефективним використанням усіх донорських зусиль.