Діяльність діагностичного центру буде під контролем

Гроші, які отримує Рівненський обласний лікувально-діагностичний центр, тепер будуть під контролем громадськості. Для цього в медзакладі створюють наглядову раду. Відбулися перші збори. Понад 50 рівнян заявили про своє бажання стати членами наглядової ради, яка створюється при лікувально-діагностичному центрі.

"Ми хочемо розвиватися. Думка з боку нам не завадить, щоб ми знали в якому напрямку нам рухатися, щоб нам вказали на наші плюси і мінуси", - зазначає головний лікар діагностичного центру Роман Шустик.

 шд1

Наглядові ради уже створено в обласних дорослій та дитячій лікарнях. Цього тижня мала би бути уже і в діагностичному. Але через ажіотаж, який виник при її створенні, головний лікар вирішив перенести голосування за членів цього дорадчого органу на два тижні. Тим часом заяви від бажаючих стати членом наглядової ради продовжать приймати.

"Там де є бюджетні гроші, на жаль, корупція частина не відокремлена. Така природа нашого суспільства. І тому, аби звести до мінімуму цю спокусу, підтримувати людей, щоб вони не падали в ці корупційні схеми і потрібна громадськійсть, бо це наші з вами гроші", - коментує представник БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" Євген Новицький

Створення наглядових рад при комунальних закладах обласної ради ініціює БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Крім того, організація зверталася з офіційним листом до голови Рівненської ОДА щодо необхідності створення наглядових рад при обласному управлінні здоров’я та департаменті соцзахисту. Наразі це питання вивчають чиновники.

шд2

«БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» реалізовує проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.