У Рівненському районі запрацювала програма паліативної допомоги

         За ініціативи благодійної організації «Мережа 100% життя Рівне» до Районної програми розвитку паліативної допомоги та догляду в Рівненському районі на 2015-2020 роки, прийнятої рішенням Рівненської районної ради №458, внесли зміни, які покращать умови життя паліативних хворих.

Паліативна допомога –медико-соціальний підхід до тяжко хворих з обмеженим прогнозом життя та їх сімей, які зіткнулися зі смертельною хворобою, метою якого є поліпшення якості життя.

Голова правління БО «Мережа 100% життя Рівне» Юрій Лазаревич наголосив на тому, що дана програма впродовж двох років була «мертвою», тобто номінально була прийнята, проте не функціонувала через відсутність фінансування.

         «Ми два роки мали цю програму, яка по факту просто була дійсна для шухляди у столі. Нарешті, за сприяння та підтримки районного керівництва вдалося досягти змін», – додає Юрій Лазаревич.

БО «Мережа 100% життя Рівне» запропонувала внести такі зміни: виділення коштів на знеболення для паліативних хворих; створення паліативної бригади, до якої буде входити лікар, соціальний працівник та медична сестра. Таку ініціативу Організація втілила в життя в рамках участі в проекті, що реалізується Благодійною організацією «Світло надії» за підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Паліативна допомога, яку буде надавати БО «Мережа 100% життя Рівне», включатиме у себе вирішення соціальних та юридичних питань, які виникнуть у хворого, а також задовольнятиме духовні потреби хворого та його родичів.