За даними експертів, в Україні щороку близько 1,5 млн. хворих та членів їх родин потребують паліативної допомоги.

У нашій країні наче і є розуміння  та осягнення важливості проблематики допомоги людям на термінальних стадіях захворювань, однак немає чіткої визначеності та системності у підході до її надання, хоча здійснено  перші кроки до створення інституту у цій сфері.

паліатив

Важливим підґрунтям для надання послуг паліативної допомоги та догляду цього мав би стати  закон № 317/353 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів при наданні соціальної послуги паліативного догляду вдома невиліковно хворим» однак він не виконується.

Звісно, паліативний допомога здається першочергово-медичною проблемою, однак не менш важливими є і інші сторони. Так, навіть за  умови готовності  родичів пацієнта  доглядати за ним, родині пацієнта потрібна психологічна та юридична підтримка, навчання нюансам догляду та соціальні послуги, ось чому важливо щоб , установи, підпорядковані міністерству охорони здоров’я, заклади соціальної сфери та недержавні організації працювали разом для забезпечення усіх потреб пов’язаних з паліативним доглядом.

Формування спеціальних служб та закладів, які застосовуватимуть у своїй діяльності мультидисциплінарний підхід дозволить якомога швидше відгукуватися на потреби паліативних хворих та сприяти покращенню якості їх життя, бо  окрім полегшення фізичних страждань, паліативна допомога покликана зняти з людей усі зайві турботи, та переживання і дати якомога більше щасливого  часу у колі близьких та друзів, сімейному затишку та позитивних емоціях, адже паліатив-це мистецтво жити.

В Рівненській області паліативної допомоги щорічно потребують до 4 тис. осіб, переважна більшість цих людей хоче провести останню фазу життя вдома, в оточенні близьких. Люди на термінальних стадіях захворювання  потребують  психологічної та медичної допомоги, та й просто розуміння і підтримки, тому розвиток послуг паліативної допомоги на дому є вкрай важливим. Для цього потрібне правильне висвітлення та корегування дій усіх сторін, тому ми  плануємо завдяки підтримці управління  інформаційної діяльності РОДА налагодити  діалог між структурними підрозділами Рівненської державної адміністрації та недержавними організаціями.