Важливість психологічної допомоги паліативним хворим важко переоцінити.

"Часто важливо не вказати дорогу, а просто потримати ліхтар."

егащ

Сильний фізичний біль, який відчувають паліативні хворі спричиняє зміни у психологічному стані пацієнта, та здатен повністю зруйнувати особистість.

Однак не тільки больові відчуття  є причиною психологічних проблем людини на останніх етапах життя, а й відчуття невідворотності, безсилля перед обставинами, відчуття самотності, залежності від лікарів та найближчого оточення.

Значну  роль у  психологічному стані хворого відіграють родичі, але і вони потребують психологічної підтримки, їм також важко сприймати той факт що їх близька людина скоро їх залишить. Це відображається на усіх сферах життя родини, почуття неминучої втрати пригнічує усіх близьких людей хворого, викликає важкі переживання з якими самотужки дуже важко впоратись. В цей час родині необхідна допомога спеціалістів, які посприяють  конструктивності у діях близьких по відношенню до хворого, допомогти прийняти неминучу втрату, зменшити рівень дестабілізації їхнього психологічного стану, а також надзвичайно важливим є донести близьким хворого те, що він має право знати свій діагноз. Нерозуміння людиною того, що з нею відбувається, лише погіршує ситуацію.

Якщо медична допомога покликана знімати фізичний біль та симптоматику, психологічна допомога необхідна для того що би пройти усі потрясіння пов’язані зі змінами у стані  пацієнта, полегшити його відхід  і цінувати кожну секунду, проведену разом.

З відміною Наказу МОЗ №33 медичні заклади можуть вводити до свого штату спеціалістів, які забезпечать якісне надання послуг. При організації паліативної допомоги слід пам’ятати і про доцільність введення до складу мультидисциплінарних команд посади психолога, адже це нагальна необхідність