Е-Health у дії – педіатрів та терапевтів обиратимуть пацієнти

 медичних закладах Європи всі медичні картки пацієнтів давно переведені в цифровий формат для зручності лікарів та пацієнтів, яким не потрібно постійно приносити із собою на прийом до лікаря паперову картку. Медичною реформою в Україні теж передбачене таке нововведення, а ще можливість пацієнту самому обирати лікуючого педіатра або терапевта. Все це стане можливим, завдяки системі eHealth, яку днями презентували в Рівному.

rfr_logo 3

  • Е-Health — це єдина державна електронна база даних з центральним компонентом в Києві, - розповіла керівник напрямку роз'яснення і підтримки e-Health при МОЗСвітлана Котляревська. - Вона пропонує 6 медичних систем, одну з яких на вибір може обрати для себе медичний заклад та встановити на своїх комп'ютерах для того, щоб вносити в неї дані медичної картки кожного пацієнта. Ці дані будуть зберігатися в єдиній базі, тож пацієнту не потрібно буде, йдучи на консультацію до лікаря, брати із собою паперову картку. Вона у цифровому форматі буде доступна для ознайомлення лікарям по всій Україні. Звісно, база даних буде захищена на високому рівні.
  • 666

Програма у всіх медичних закладах України запрацює із серпня наступного року. Якщо її впровадження проходитиме добре, то записатися на прийом до лікаря можна буде через Інтернет. На разі всі регіони України, в тому числі й Рівненщина, освоюють тільки перший, тестовий, етап — реєстрація медичних закладів у системі та його медичних працівників, а також підписання декларацій між пацієнтом і лікарем первинної ланки медицини. Незалежно від того, в якій поліклініці чи амбулаторії (зараз це Центри первинної медико-санітарної допомоги) приймає обраний вами терапевт або педіатр. Ви маєте право укласти з ним декларацію і ходити на прийом саме до нього. Тобто таке поняття, як “дільничний лікар” скасовується.

В Рівненській області до eHealth приєдналися 27 медичних установ, зареєструвалося 116 лікарів та 143 пацієнта (укладено декларацій). В тому числі Рівненський районний ЦПМСД (колишня районна лікарня), головний лікар якого Володимир Ханенко розповів:

  • Ми почали комп'ютеризувати свої амбулаторії задовго до того, як медичною реформою була запропонована eHealth, тому й стали першопрохідцями у цьому на Рівненщині. З 20 листопада приєдналися до тестового формату цієї системи. Поки що декларацій з пацієнтами ми не укладали, тому що попередньо лікар має зареєструватися в системі, а цей етап пройшли тільки 28 наших лікарів сімейної медицини, а їх у нас 41. Та й декларація поки ще не має юридичної сили, бо її остаточний варіант у Києві ще не затвердили.