Рівнян закликали долучатися до прискорення проєвропейських змін в системі охорони здоров’я

Прискорювати проєвропейські зміни в системі охорони здоров’я взялись активісти благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне». А робити це вони збираються шляхом моніторингу та адвокації впровадження реформ в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Для цього створений проект «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я», який реалізується за підтримки Європейського Союзу.

rfr_logo 3

Про сучасний стан імплементації норм ЄС та необхіднітсь прискорення реформ в ефірі телеканалу Сфера ТВ розповідав Юрій Лазаревич, голова БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Без імені

- Україна посідає друге місце в європейському регіоні за рівнем смертності, за останні 20 років смертність збільшилась на 12,7%. У Європейському Союзі за цей же період показник смертності знизився на 6,7%. 25% від загальної смертності складає смертність серед працездатного населення. В останні роки серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності, далі йдуть новоутворення, а зовнішні причини смертності знаходяться на третьому місці. Багаторічний провал вакцинації, епідемія туберкульозу, вірусних гепатитів В та С перетворюють нашу країну на потенційно небезпечне вогнище інфекційних хвороб в Європейському регіоні. Реформа, яка передбачає руйнування корупційних схем, зустрічає значний опір з боку фармакомпаній, чиновників і не має значної підтримки серед профспілок, медичних асоціацій та населення. Досягти прискорення проєвропейських змін в системі охорони здоров’я Рівненщини збираємося шляхом формування громадської підтримки реформ. Для цього організовуємо тренінги, семінари, інформуємо громадськість за допомогою ЗМІ. Наразі займаємося організацією заходів, присвячених проблемам вакцинації. Бо українські батьки відмовляються від обов`язкових профілактичних щеплень через недовіру до лікарів та вакцин. Це вже призвело до зростання небезпечних інфекційних недуг і дитячих смертей від них. Був період, коли завозили неякісні вакцини, які давали велику побічну дію. Але ситуація змінюється. І ми хочемо донести до батьків, що вакцини стали якісні. Нині їх закуповують міжнародні організації. Ми намагаємося донести якомога більшій кількості людей інформацію про необхідність вакцинації, збираємо факти й за допомогою таких інструментів як семінари та тренінги, які організовуємо як для лікарів так і батьків, руйнуємо міфи і відновлюємо довіру до вакцинації, користуючись інформацією на базі доказової медицини, - зазначив в ефірі Сфера ТВ голова БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

- Я закликаю рівнян не лякатися змін, підтримувати їх, пропагувати європейські цінності й прискорювати проєвропейські зміни в системі охорони здоров’я, адже це лише позитивно відобразиться на нашому житті, - додав він.