Прості правила профілактики онкозахворювань

В Україні захворюваність та смертність від раку на другому місці після серцево-судинних захворювань. Причиною цього є несприятлива екологічна ситуація.

ооо

Більше 150 тисяч нових хворих виявляють кожного року, з них вмирають майже 90 тисяч. Загалом  в Україні проживає майже 800 тис. осіб, уражених онкологічними хворобами. А до 2020 року кількість тих, хто вперше захворів на рак, може досягти 200 тисяч на рік. 40% осіб помирають в перший рік після виявлення, як правило, через пізню діагностику.

rfr_logo 3

Повністю виліковується менше половини (41,4%) з тих, у кого виявляють злоякісну пухлину.

Експерти визнають, що багато видів раку сьогодні виліковні, проте успішність лікування залежить від того, скільки коштів виділяється на лікування місцевими органами охорони здоров'я і на якій стадії пацієнту ставиться діагноз. Шанси на повне лікування збільшуються, якщо хвороба вдається виявити на ранніх стадіях. У більшості випадків українці занадто пізно приходять до лікаря. Рак – це хвороба, яку можна ефективно лікувати на ранніх стадіях. Але щоб виявити її в зародку – необхідно пройти діагностичне обстеження, яким більшість громадян нехтують.

Повністю захистити себе і своїх близьких від цієї хвороби не можливо, але, про що свідчить європейський досвід,  існує ефективна профілактика раку, яка дає змогу звести ризик захворювання до мінімуму, адже головні чинники онкозахворювань - неправильне харчування та тютюнокуріння, кожен з них обумовлює по третині захворювань. Третє місце – це вміння правильно реагувати в стресових ситуаціях. І, нарешті, - активний спосіб життя. У людини, яка багато рухається, знижується ризик захворіти на рак удвічі.

Пам’ятаючи про це і дотримуючись нехитрих правил у харчуванні, яке має бути збалансованим та обмеживши вживання тваринних жирів, солодощів, мучних продуктів, натомість збільшивши споживання риби, морепродуктів, овочів, фруктів та зелені, ми суттєво знижуємо ризик захворювання. Якщо при цьому вести здоровий та активний спосіб життя, берегти нервову систему, то ймовірність захворювання буде низькою.

До прикладу, у 45% чоловіків і 28% жінок можливо запобігти онкології, лише займаючись регулярно фізкультурою.

Відмовтеся від шкідливих звичок, правильно харчуйтеся, більше рухайтеся, позитивно сприймайте життя, не забувайте про своєчасні візити до лікаря - і раку залишиться зовсім мало шансів.