Громадських активістів навчали відслідковувати закупівлі в бюджетних установах

Відбувся тренінг-навчання для представників регіональних неурядових організацій та громадських активістів Рівненщини на якому  навчали використовувати  електронні  інструменти для відслідковування процесів закупівель.

трррттрр

- В рамках проекту «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» ми організовули тренінг, на якому навчали громадських активістів правильно та ефективно використовувати електронні засоби та відкриті джерела для відслідковування закупівель бюджетних установ. Показували напрямки роботи у галузі моніторингу на прикладі роботи БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Розповідали як правильно використовувати програми Прозорро, БіПрозорро, БіпроПрозорро, Є-дата для відслідковування закупівель бюджетних установ, - розповів  експерт з моніторингу БО «Мережа 100 відсотків життя» Олександр Юзвак.

тр

Він додав, що досвід  БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» говорить не лише про необхідність, а й практичну результативність такої діяльності.

-          В результаті нашого моніторингу сформовано громадський запит на прозорість та контроль за допороговими закупівлями, є регулярний громадський контроль за підготовкою та проведенням закупівель, і що головне, забезпечено економію бюджетних коштів в сфері охорони здоров҆я, - резюмує Олександр Юзвак.

Проект «Залучення громади Рівненської області до усіх етапів бюджетування» реалізується «БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.