Паліативна допомога – необхідно призначати ліки відповідно до того рівня болю, на який вказує дитина

BC6R2086

Про це заявила радник міністра охорони здоров'я в сфері паліативної допомоги Олександра Брацюнь під час презентації проекту щодо забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги.

- Ще до недавнього часу ми не визнавали, що паліативні діти у нас є і що вони потребують комплексної допомоги. Паліативна допомога передбачає лікування основного захворювання незалежно від прогнозу та лікування симптоматики. Це дуже важливі речі, щоб ми не боялися визнавати дітей паліативними. Міністерство охорони здоров’я бачить своїм завданням якнайшвидше опрацювання нормативної бази де буде закріплено всі позиції для надання паліативної допомоги дітям і дуже важливо, щоб в нас з’явилися виїзні служби паліативної допомоги бо переважна більшість дітей перебуває вдома, бажає перебувати вдома і це правильно, такою є світова практика, заявила Олександра Брацюнь.

Також пані Брацюнь звернулася до лікарів і закликала їх чути дітей, які потребують паліативної допомоги.

- На жаль, в спільноті лікарів не визнається факт того, що діти потерпають від болю. Лікарі досі вагаються призначати сильнодіючі знеболювальні препарати при стійкому, хронічному чи довготривалому болі, бо говорять, що цього болю не видно. Це говорить про те, що ми до нині перебуваємо в полоні ілюзій, що пацієнтам не треба вірити, навіть якщо це дитина, яка вказує на біль. Це потрібно приймати як правду і призначати ліки відповідно до того рівня болю, на який вказує дитина, - заявила радник міністра охорони здоров'я в сфері паліативної допомоги.

За підтримки Євросоюзу в Україні цього року почав діяти проект з надання правової допомоги важкохворим дітям та їх батькам «Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги». Проект має кілька напрямків, зокрема розробка та внесенні змін до законодавства, яке б визначало статус людини, зокрема дитини, яка потребує паліативної допомоги, і надавало можливість для забезпечення прав цих дітей. Крім того реалізатори проекту створюватимуть осередки правової допомоги в містах Рівне, Вінниця, Суми, Харків, Дніпро, Миколаїв та Ужгород. Впродовж трьох років вони надаватимуть соціальну та правову допомогу, представлятимуть та захищатимуть інтереси важкохворих дітей.