У Рівному представили звіт про госпітальні ради

22 березня в конференц-залі Обласного управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, експерт ГО «Ейдос» Ольга Зеленяк презентувала результати незалежної оцінки стану формування госпітальних округів та госпітальних рад в регіонах, їх складу та  проблемних питань нормативного врегулювання організаційних та процедурних засад діяльності госпітальних рад.

ейдос

Рівне – четвертий регіон, де побувала експерт. Результати моніторингу вже були  представлені у Хмельницькому, Полтаві, Харкові. Рівненщина - серед дев'ятнадцяти областей України, де вже затверджені межі госпітальних округів та створені госпітальні ради. 

Нагадаємо, в рамках реформи у сфері охорони здоров’я, на Рівненщині було створено 3 госпітальних округи, які надають вторинну медичну допомогу з центрами у місті Рівне, Сарни та Дубно.

-          Дуже низький рівень розуміння у громад на місцях – чим займаються госпітальні ради та як вони допомагають, - зауважила експерт і зазначила, що загалом затверджено перелік та склад госпітальних рад у 19 областях – загалом 81 госпітальний округ. В 32 госпітальних округах з 81 сформовано госпітальні ради.

За її словами, серед проблемних питань – недотримання порядку здійснення розрахунку кількості членів госпітальної ради, порядку обрання голови госпітальної ради, відсутність єдиного підходу до питання необхідності затвердження госпітальною радою Положення про госпітальний округ, відсутність єдиного підходу до питання включення до складу госпітальної ради представників ОТГ.

За словами експерта, госпітальні ради не володіють достатньою інституційною спроможністю виконувати функцію з розроблення багаторічних планів розвитку, і це теж проблема.

Довідково:

Починаючи з листопада 2017 року ГО Центр «Ейдос» в рамках проекту «Громадський контроль процесу формування госпітальних округів в регіонах», який реалізується за підтримку МФ «Відродження», здійснює в Україні моніторинг для виявлення фактів та причин зволікання із формуванням складу та меж госпітальних округів в регіонах, ідентифікація можливих порушень в процесі формування госпітальних рад та організації їх діяльності, підвищення рівня інформованості суспільства щодо завдань, що покладені на госпітальні ради.

Матеріал публікується в рамках реалізації  проекту ГО Центру “Ейдос” ” Громадський контроль процесу формування госпітальних округів в регіонах” за фінансової підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” міжнародного фонду “Відродження”.

Детальніше про госпітальні ради Ви можете прочитати на нашому сайті:

Як і для чого поділили Рівненщину на госпітальні округи?

Яку медичну допомогу надаватимуть багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування в госпітальних округах Рівненщини?