На Рівненщині розповіли чим займатиметься Центр громадського здоров’я

Найближчим часом розпочне свою роботу Рівненський обласний Центр громадського здоров’я. Обласна рада вже дала згоду на його відкриття і нині триває підготовча й організаційна робота до запуску установи. В рамках цього у Рівному провели семінар на тему «Створення та запуск Рівненського обласного Центру громадського здоров’я».

rfr_logo 3

На семінарі презентували реформу системи громадського здоров’я та розповіли про основні функції Регіонального центру громадського здоров’я. Ділився досвідом та розповідав про концепцію роботи заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України» з регіонального розвитку Роман Родина.

ЦГЗ2

-          Це новий напрям. Профілактика захворювань у нас здійснювалась різними організаціями і на жаль єдиної координації в країні не було. Зі створенням центру з’явиться організація роботи, консолідуються зусилля для профілактики і промоції здорового способу життя, - зазначив Роман Родина.

Рівненщина стала пілотною областю, де буде створено заклад подібного типу. Створення єдиної системи громадського здоров’я – зобов’язання України перед ЄС. Країна пішла шляхом реформування галузі за кращими європейськими зразками. Громадське здоров’я – основа профілактичної медицини, яка має сприяти досягненню європейських стандартів якості життя та благополуччя населення.

ЦГЗ1

-          В Україні все ще залишається високим відсоток смертності громадян від таких хвороб, як туберкульоз, інсульт, інфаркт, ВІЛ/СНІД та інших. У Європі цей відсоток значно нижчий. А все тому, що в ЄС пропагується здоровий спосіб життя та велика увага приділяється первинній профілактиці, тобто своєчасному зверненню до лікарів. Наша організація займається пропагандою реформ медицини. Й оскільки розвиток системи громадського здоров’я в Україні один з пріоритетів реформи, одним з першочергових завдань є створення Обласного центру громадського здоров’я, над цим нині й працюємо, - зазначив голова БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

Семінар проводився у рамках проекту «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я», який втілює благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» та управління охорони здоров’я міста Рівне. Проект спрямовано на подолання проблеми спротиву громади та медичної спільноти євроінтеграційним реформам системи охорони здоров’я.