Рівненським важкохворим дітям ніде подітися

5623ce6ec51f770b8eca5010a5fb3835

 Стан та перспективи розвитку паліативної та хоспісної допомоги обговорювали сьогодні у Рівному. Про це повідомляє кореспондент ІА «Ервеюей».
 
 
Як зазначив головний лікар Дубенського хоспісу М.В. Кружайло, цей хоспіс як новонароджене немовля, якому вже практично два роки і він стає на ноги, проте ще набиває «шишки» на лобі.
- Коли створювався хоспіс на базі Дубенського онкологічного диспансеру, було заплановано 45 ліжок для хворих, - каже лікар.- Але за два роки існування закладу практика показала, що більше 39 хворих не поступало. Відтак, на сьогоднішній день у ньому перебуває тридцять пацієнтів.За словами М. В. Кружайло, за час існування хоспісу у його стінах лікувалося 325 хворих, з яких 147 потребували присмертного догляду.

- На жаль, за цей період у нашому закладі померло 123 людини, - констатує лікар.

- Проте 210 пацієнтів з хоспісу виписалася на лікування додому. У нас також були випадки, коли сім'ї зверталися за допомогою, оскільки не знали, як самотужки доглядати невиліковно хворих. Таким сім'ям надавалася консультативна допомога.

У свою чергу завідувач відділу онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні Любов Краков'ян зауважила, що проблемним питанням є відсутність в Україні хоспісів для дітей.

- Дитина - це не зменшена копія дорослого. Допомога дітям і дорослим має бути роз'єднана і для цього потрібні два окремих хоспіси. Якщо ми не можемо допомоти дітям жити, то маємо дати їм змогу гідно померти, - зазначила Краков'ян  Любов.

За словами спеціалістів, наразі в області ведуться переговори щодо створення хоспісу у Рівному, та окремого хоспісу для людей хворих на туберкульоз у Сарненському районі.

 

Анастасія КУЛАКЕВИЧ