Європа хоче бачити біля себе безпечного і здорового сусіда

Доки на Рівненщині триває підготовча робота до запуску роботи Центру громадського здоров’я ми вкотре проінформуємо вас про зміни в медичній галузі, які відбуваються в рамках виконання асоціації, яку підписала Україна з Євросоюзом. Одним з головних завдань є перехід від лікувальної до профілактичної роботи, саме цією діяльністю і буде займатися Центр громадського здоров’я (ЦГЗ), створення якого передбачає Глава 22 Угоди про асоціацію з ЄС.

rfr_logo 3

 

Перше й головне завдання центру - створити у суспільстві попит на здоровий спосіб життя. Адже з точки зору банальної економіки, ефективніше та дешевше зробити щеплення, чи вакцинувати дитину, ніж потім лікувати хворобу. І це проблема не окремого громадянина, а держави в цілому.

Центрам громадського здоров’я будуть делеговані функції у сфері попередження та контролю за інфекційними захворюваннями, крім того ЦГЗ займатиметься і профілактикою та боротьбою  з неінфекційними захворюваннями, що для України в новинку. Пропаганда здорового способу життя, охорона здоров'я матері і дитини, психічного здоров'я, боротьба із залежністю від алкоголю, наркотиків та тютюну – цілі директив ЄС, які має імплементувати Україна, і яким досі не приділялося вдосталь уваги. Кінцева ціль - подовження активного віку громадян та покращення загального благополуччя населення.

Центри громадського здоров’я об’єднають у собі функції кількох установ, будуть охоплювати і оцінку ситуації із захворюваністю, і профілактику, і контроль та попередження.

Завдяки тому, що в ЄС пропагується здоровий спосіб життя, відсоток смертності там значно нижчий. Адже увага приділяється первинній профілактиці та своєчасному зверненню до лікарів. Відтак завдання, яке покладається на ЦГЗ, нелегке,  доведеться змінювати свідомість українців.

Однак започаткування Центрів громадського здоров’я – уже зрушення. Тим більше, позитивні відгуки ідея створення таких центрів отримала і від Місії Європейського Союзу та Всесвітньої організації охорони здоров’я. А експерти Єврокомісії, що аналізували нашу систему охорони здоров’я, зізналися, що країни Європи зацікавлені у посиленні профілактичних заходів в Україні, адже хочуть бачити біля себе як безпечного, так і здорового сусіда.