Туберкульоз на Рівненщині лікуватимуть сімейні лікарі

Про це повідомили на тренінгу «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до хворих на туберкульоз», який нині провели для медиків Рівненщини БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» та БО «Світло надії». Рівне перше місто, де проводиться тренінг. Їх в Україні заплановано тридцять три.

В Україні розпочалася реформа протитуберкульозної служби. Серед іншого, вона стосуватиметься  зміни фінансування системи протитуберкульозної допомоги,  запровадження інноваційних протитуберкульозних препаратів та нових методів діагностики та лікування.P80522-094959

-      Має бути об’єднання двох спеціальностей пульмонології та фтизіатрії в одну – пульмонологію. Процес амбулаторного лікування туберкульозу ляже на плечі первинної ланки, сімейних лікарів. Інтенсивну фазу люди й надалі лікуватимуть в стаціонарі, але кількість днів, які вони там проведуть, зміниться. Так лікують в усіх цивілізованих країнах. Ніде і нікого не  тримають в стаціонарі стільки, скільки тримають в Україні. Тому в нас так багато випадків повторного інфікування, інфікування  іншими формами туберкульозу.  Ми потребуємо змін і тому, що амбулаторне лікування не лише ефективніше, а й в 4 рази дешевше стаціонарного, - зазначив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євгеній Баборикін.

Крім реформи та ситуації з туберкульозом в Україні, медикам повідомили про важливість толерантного ставлення до хворих на туберкульоз. За словами організаторів тренінгу, їх завдання знизити стигму та дискримінацію пацієнтів з туберкульозом та осіб уразливих до інфікування.

-      Це навіть не стигма, це такі ярлики, які ми звикли вішати, аби не звертати увагу на проблему, але проблема не зникає. Я переконана, якщо ми змінимо ситуацію в туберкульозі – ми закладемо фундамент змін і в інших напрямках. Україна потребує змін на соціальному рівні. Щодо Рівненщини то ситуація непогана. Я приємно вражена після відвідин вашого протитуберкульозного диспансеру, - заявила Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти БО «Світло Надії».

Рівень поширеності туберкульозу, порівняно з 2016 роком, у 2017 році на Рівненщині знизився - 43, 5 випадків на 100 тис. населення. Щорічно на Рівненщині від туберкульозу помирає 60-100 осіб.