Необхідно працювати над собою, щоб бути здоровим

На жаль, в Україні звичка паління та вживання алкогольних напоїв прививається швидше і частіше, ніж звичка вести здоровий спосіб життя. А саме шкідливі звички стають причиною появи хвороб, котрі переростають в хронічні і зрештою призводять до смерті. Проте інтеграція українців у Європу передбачає і зобов'язання дбати про своє здоров'я. Саме з цією метою у Рівному відбувся семінар «Пропаганда первинної профілактики та здорового способу життя» в рамках проекту «Сприяння інтеграції України в європейській мережі охорони здоров'я, який реалізовує БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" шляхом формування громадського запиту на реформи на регіональному рівні».

65

За визначенням ВООЗ здоровою людина є не тоді, коли в неї відсутні хвороби, а коли вона живе у благополуччі, матеріальному та духовному. Головний чинник, який впливає на здоров'я, - спосіб життя.

rfr_logo 3

- Шкідливі звички — це не тільки тютюнопаління, а й переїдання, поганий сон, надмірна фізична активність, - пояснює завідувач відділу статистики інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров’я Рівного Валентина Опанасик.  - Ми щоденно чинимо над собою насильства: не маємо часу пообідати, потім переїдаємо, зводимо до мінімуму рухову активність, спимо в час, коли треба вчитися і вчимося, коли треба спати. Все має бути в міру, щоб зберегти наше здоров'я. Адже легко його втратити і дуже важко повернути. Це найцінніше, що є у людини.

Неправильний спосіб життя — основна причина багатьох захворювань, серед яких першість посідають серцево-судинні захворювання (ССЗ). Очікується, що до 2030 р. понад 23 млн осіб помре від цих недуг, і вони утримають першість серед причин смерті населення планети. Однак якщо у розвинених країнах світу, в тому числі європейських, кількість смертей від ССЗ знижується, то в інших — стрімко зростає. Україна — серед останніх.

Несприятлива ситуація і в місті Рівному. Так, для прикладу, смертність рівнян у 2017 р. в працездатному віці становила 70 померлих осіб працездатного віку від хвороб органів кровообігу; 2 осіб померлих в працездатному віці від інфаркту міокарда; 17 осіб працездатного віку від інсультів; 91особи працездатного віку, які померли від злоякісних новоутворень.

Здоровий спосіб життя — це щоденна праця, насамперед над собою, наголошують лікарі. Вона включає в себе наступні пункти:  відмова від шкідливих звичок;  вміння прощати образи, врегульовувати конфліктні ситуації;  дотримуватися фізично активного способу життя (прогулянки, зарядки, туристичні походи, правильний режим сну);  дотримувати правильного раціону харчування;  регулярні профілактичні огляди у медиків;  загартовування.