На Одещині створили координаційну раду з дотримання прав паліативних хворих

Щороку на Одещині порушуються права більш як 30 тисяч паліативних хворих та членів їх родин.  Таку сумну статистику озвучують правозахисники. Відтак  новоутворений орган  здійснюватиме координацію діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з метою дотримання прав таких пацієнтів та розвитку паліативної допомоги в області.

ЕЛЕОС

За фінансової підтримки Євросоюзу в Україні цього року почав діяти проект з надання правової допомоги важкохворим дітям та їх батькам: «Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги». Співвиконавці проекту на Одещині, громадська організація «Елеос», стала ініціатором створення координаційної ради.

-          Ми зможемо більш ретельно слідкувати чи дотримуються права паліативних хворих. Координаційна рада  - це майданчик для комунікації, щоб швидше і якісніше допомагати людям, вирішувати їх проблеми. Бо сьогодні в Одеській області паліативна допомога, а саме, купірування болю та інших симптомів, вирішення соціальних, психологічних і духовних проблем, у загальновизнаному значенні практично відсутня. Пацієнт та члени його сім’ї можуть отримати лише «деякі елементи паліативної допомоги», - зазначає керівник ГО «Елеос» Юрій Жогно.

Крім адвокаційної діяльності в рамках проекту ГО «Елеос» вже створила осередок правової підтримки дітей з паліативним статусом, щоб допомагати відстоювати права важкохворих дітей та їх батьків.

За даними Міністерства охорони здоров’я 17 500 українських дітей потребують паліативної допомоги. Всі вони страждають через нестерпний біль. Загалом в Україні, всупереч чинній нормативній базі, знеболюючі препарати призначаються пацієнтам в недостатній кількості, або взагалі не призначаються. Двоє з трьох паліативних пацієнтів не отримують якісної допомоги, хоча ненадання знеболення для пацієнтів з хронічним больовим синдромом правозахисниками прирівнюється до тортур.