Публічні закупівлі: за тиждень аналітики виявили ознаки порушення у 3 медичних закладах

Про це повідомляють у БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».  Спеціалісти направили 3 запити на перевірку фактів уникнення проведення процедури відкритих торгів.

Картинка 1 (1)

Найчастіше для цього замовники поділяють 1 предмет закупівлі на декілька. Наприклад замість того, щоб придбати  машину оголошують  тендери на закупівлю її деталей. Так, щоб отримати машину, замість 1 процедури, потрібно провести декілька, але вартість кожної не перевищить 200 тис. грн. і замовник матиме можливість підписати пряму угоду, без конкурентних торгів.

-          За останній тиждень ми направили 3 запити у різні медичні установи щодо перевірки фактів можливого уникнення проведення процедури відкритих торгів. – розповідає аналітик у БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Олександр Юзвак. –  У Відділ охорони здоров'я Дубенської міської ради, Комунальний заклад  "Кам'янська міська лікарня № 9" Дніпропетровської обласної ради". Луганський обласний протитуберкульозний диспансер. Наразі чекаємо відповідей.

Спеціалісти наголошують, що згідно зі статтею 164-14 Кодексу України тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Regional monitoring for 100% Life», який здійснюється за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»