Гепатит небезпечний, але виліковний

В Україні гепатит набув широкого розповсюдження. За даними ВООЗ у нас налічується 1 млн. 200 тис. хворих на різні форми цього вірусу. Підписана Україною Угода про співробітництво з ЄС передбачає ряд реформувань в області медицини, які піднімуть її на якісно новий рівень. Адже в США та країнах Євросоюзу давно ефективно лікують гепатит. Про те, як борються з гепатитом на Рівненщині, які є шляхи подолання хвороби та яка роль у цьому медреформи, розповіли рівненські медики.

52352353

- Щороку в Рівненській області спостерігається збільшення кількості хворих. На разі на диспансерному обліку в Рівному налічується 3532 осіб. Понад 11 тисяч хворих на вірус - в області. У більшості з них діагностували гепатит В чи С – небезпечні форми гепатиту, які без лікування призводять до летальних наслідків. Наприклад, торік було зафіксовано 1251 випадок цирозу печінки. 269 хворих на гепатит померли. Небезпека полягає в тому, що гепатит форм А і Е – це стан загострення, який має яскраві клінічні прояви у вигляді жовтизни шкіри й очей, високої температури та інші. А ось В та С – хронічний гепатит, який фактично ніяк себе не проявляє. Більшість хворого населення навіть не здогадується, що заражене цим вірусом, - розповіла Галина Мартинюк, завідувач Рівненського обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру.

rfr_logo-3-1024x180

Гепатит – виліковна хвороба. Проте вартість лікування досить висока. Тільки діагностика гепатиту обходиться в не менше, ніж 5 тисяч гривень.

У лікуванні гепатиту останніми роками спостерігається прогрес. Бо ще 5 років тому гепатит С лікувався, але тяжко, дорого і з великою кількістю побічних дій. Станом на сьогодні те лікування, яке можна отримати  - не важке. Наша організація, на національному рівні, доклала чимало зусиль, щоб вартість лікування була зменшена і ми пишаємося цим. Так, і нині воно не з дешевих, але менш затратне ніж ще кілька років тому. Ми не зупиняємося  й надалі працюватимемо тим, щоб препарати були доступні абсолютно для всіх пацієнтів, - зазначає заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євген Баборикін.

До слова, у  країнах ЄС та США страхова медицина покриває витрати пов’язані з лікуванням, в Україні ж ситуація інша, попри це, зміни все ж відбуваються.

- Сьогодні, завдяки медреформі, Національна служба здоров’я оплачує діагностику гепатиту швидкими тестами. Бо це відноситься до первинної ланки медицини. Окрім того, у медичних закладах області наявні 1300 доз вакцини проти гепатиту, якими щеплюємо дітей. Це корейська вакцина, яку використовують в усьому світі. Тому хочеться закликати батьків не відмовлятися від щеплення, - повідомила Вікторія Покоєвчук, заступник начальника Управління охорони здоров'я міста Рівне.

Інна Хоронжевська, завідувач вірусологічної лабораторії Рівненського лабораторного центру, розповіла, що ВООЗ запропонувала стратегію ліквідації гепатиту до 2030 року.

-          Україна підтримує цю директиву. В цьому році її гасло: «Тестування гепатиту, лікування». ВООЗ прогнозує, що вдасться попередити 7 мільйонів смертей, якщо країни будуть дотримуватися стратегії. Вакцинування – один з найбільш ефективних методів уникнення зараження. І його вартість невисока – 150 гривень за дозу, - зазначила пані Хоронжевська.