Що робити, щоб жити довго та щасливо?

Україна посідає друге місце в європейському регіоні за рівнем смертності. За останні 20 років смертність збільшилась на 12,7%. У Європейському Союзі за цей же період показник смертності знизився на 6,7%. Без реформ та наближення до європейських стандартів, українці й надалі помиратимуть. Відтак, головним завданням держави є формування у населення ідеї здорового способу життя.

rfr_logo-3-1024x180

У цьому контексті Україна в рамках Угоди про асоціацію з ЄС взяла на себе чимало зобов’язань, але не варто чекати поки на рівні країни, запрацюють механізми, які спонукатимуть до ведення здорового способу життя, варто розпочинати сьогодні і з себе. Перш за все – відмовитися від шкідливих звичок. Щодня тисячі людей хворіють та помирають через паління, алкоголь, наркотики. Та, незважаючи на це, інші починають палити, пробувати алкоголь чи наркотики. Більшість недуг «набуваються» у молодому віці, а з роками вже пожинаються плоди.

З упевненістю можна сказати, що в житті немає нічого дорожчого за наше здоров’я і здоров’я наших близьких. Ніщо так не радує, як прекрасне самопочуття навіть у похилому віці, і ніщо так не обтяжує, як хвороба.

У сучасний період реформування системи охорони здоров'я України первинна профілактика, що базується на формуванні здорового способу життя, підвищенні відповідальності кожної людини за своє здоров'я, усуненні дії факторів ризику здоров’я, є актуальною. Мотивація до здорового способу життя, його доцільності та необхідності повинна формуватися з юних років.

Людству вдалося отримати перемогу над багатьма хворобами. Натомість сьогодні існує безліч загроз для здоров’я людини, боротися з якими можливо лише спільними зусиллями. Боротьба з хворобами залежить не тільки від діяльності лікарів. Її успіх залежить від розуміння і бажання людей формувати свідоме ставлення до власного здоров’я, створювати умови для здорового способу життя, розуміти його престижність.

Стан здоров′я людини залежить на 20% від спадковості, на 10 % від рівня розвитку медицини, на 20 % від стану довкілля, та на 50% від способу життя. І так ми, дійсно, чинимо над собою насильство щоденно. Якщо, людина з дитинства, з молодих років постійно й наполегливо дбає про своє здоров’я, вона в основу своєї життєдіяльності закладає такі стійкі корисні звички, навички, поведінку, спосіб мислення, сприйняття оточуючих і себе, які й визначають основний її напрямок – шлях здоров’я. Вона обирає здоровий спосіб життя.

Але що потрібно для того, щоб почати вести здоровий спосіб життя?! Здоровий спосіб життя передбачає дотримання звичайного виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. В основі здорового способу життя лежить індивідуальна система поведінки й звичок кожної окремої людини, що забезпечує їй потрібний рівень життєдіяльності й здорове довголіття. Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини. Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися!