На Дніпропетровщині порушують права батьків і маленьких пацієнтів

Два роки тому Міністерство охорони здоров’я України відкрило доступ відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікування у відділеннях інтенсивної терапії. Відповідний наказ набув чинності 29 червня 2016. Тим часом у Дніпропетровську обласну дитячу клінічну лікарню й досі допускають родичів пацієнтів лише 1-2 рази на день на 1-3 години. З такою скаргою до правозахисників проекту з надання правової допомоги важкохворим дітям та їх батькам «Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги», що реалізується за фінансвої підтримки ЄС,  звертаються батьки маленьких пацієнтів.

- До нас звернувся один батько з такою скаргою, я дала йому посилання на Наказ №592 про допуск родичів, підбадьорювала, вмовляла писати скаргу й залучати журналістів. Батьки вагалися, але протягом тижня були на зв'яку. Потім дитина, на жаль, померла. Тільки тоді батьки підписали скаргу. Це перша письмова скарга з Дніпра на недопуск до реанімації за 2 роки дії Наказу! Я, в свою чергу, написала скаргу від імені фонду «Помагаєм» (БФ «Помагаєм» - партнер проекту), зібравши туди анонімні розповіді батьків про недопуск. Все це відіслали в МОЗ та до обласного управління охорони здоров’я. Там пообіцяли розібратися! Крім того я знайшла маму, яка погодилася розповісти журналістам про випадки недопуску! Сподіваюся, що її розповідь викличе резонанс й ситуація зміниться, - розповідає Ольга Левченко, правозахисник проекту   «Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги», що реалізується за фінансвої підтримки ЄС.

Більше про факти недопуску рідних до маленьких пацієнтів у сюжеті 9 -го телеканалу https://www.youtube.com/watch?v=Z4p26GM-BfI

[video width="480" height="360" mp4="https://www.network.rv.ua/wp-content/uploads/2018/08/videoplayback.mp4"][/video]