Рівненщина переживає спалах кору через відмову від вакцинації

За 7 місяців 2018 року на Рівненщині зареєстровано 900 хворих на кір, що становить 77,54 вип. на 100 тис. нас. Про це повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр.

кір

rfr_logo-3-1024x180

І хоча впродовж липня кількість звернень хворих на кір у медичні заклади області зменшилась на 38% у порівнянні з червнем, все ж рівень захворюваності залишається високим. Серед захворілих 629 дітей (70%). Наймолодшому хворому 3 місяці, а найстаршій хворій на кір 60 років.

В державі запроваджено проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями дорослого населення серед груп професійного епідризику (медичних працівників, працівників освітніх закладів, представників силових структур, студентів навчальних закладів) без обмеження віку. Тому всі, хто належить до груп професійного ризику та потребує вакцинації проти кору, можуть безкоштовно отримати щеплення. Вакцина в області є у всіх щеплювальних пунктах у достатній кількості.

Медики пояснюють, що спалах захворюваності на кір виник в результаті відмови від вакцинації. Причиною відмов є поширення чуток та міфів щодо якості вакцин, якими щеплюють дітей та дорослих осіб. В результаті, цього року в Україні зросла кількість людей, які захворіли.

-        Україна увійшла у вісімку держав з найгіршою картиною щеплень у загальносвітовому рейтингу, – зауважує завідувач інфекційним відділенням міської лікарні Сергій Дорошенко. – Хоча станом на сьогодні ми вакцинами забезпечені на 100%. У країнах ЄС це питання навіть не стоїть: люди вакцинують себе і дітей, розуміючи ризики та небезпеки. Адже в багатьох європейських країнах – страхова медицина. Якщо людина захворіла, бо своєчасно не була щеплена, страхова компанія не оплатить їй лікування

Наукові дані свідчать, що завдяки охопленню не менше 95% дітей і дорослих вакцинацією протягом місяця-півтора спалахи кору можуть припинитися. Відтак країна потребує посилення відповідальності за відмову від вакцинації.

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун кілька місяців назад закликала Верховну Раду внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі. Однак поки ж, з огляду на статистичні дані, які оприлюднив Рівненський обласний лабораторний центр, ситуація залишається критичною.

Відтак медики радять не боятися і звертатися до лікарів, щоб зробити щеплення. Переконують, вакцина в Україні якісна.

-      Всі перестороги дуже легко ліквідуються за умов, коли пацієнт довіряє своєму лікарю. Бо пацієнт може керуватися будь-якими чутками, читати Інтернет, стрічку в соцмережах, але наступного дня йде з питаннями до лікаря і якщо він компетентний то будь-які перестороги та міфи відразу ж руйнуються.  Наголошую, проблем з якістю вакцин в Україні не має!  У нас є доволі непоганий асортимент вакцин, щоб охопити як дітей, так і дорослих. У нас є достатня кількість доз вакцин проти кору, краснухи та свинки,  у нас є вакцина КДП, з’явилася вакцина БСЖ для профілактики туберкульозу, вакцина  проти гепатиту В, - зазначає  головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.