Здоровий спосіб життя – здорове серце

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. 

rfr_logo-3-1024x180

За прогнозами експертів до 2030 року понад 23 млн осіб помре внаслідок серцево-судинних хвороб.

ссссссс

Попри те, що за останні п’ять років спостерігається позитивна динаміка загального коефіцієнта смертності в Україні, все ж він залишається одним із найвищих серед країн ЄС. Впродовж останнього часу структура смертності дорослого населення в Україні залишається незмінною, лідирують у ній хвороби системи кровообігу — 67%, або 968 на 100 тис. населення.
За даними ВООЗ, Всесвітньої федерації серця та Всесвітньої організації по боротьбі з інсультом, 30% випадків смерті від серцевих хвороб є передчасними. 2/3 таких випадків можна уникнути завдяки первинній профілактиці, ще 1/3 — шляхом удосконалення системи охорони здоров’я, зокрема, підвищуючи її ефективність та задовольняючи пот­реби хворих у медико-санітарній допомозі. У розвинених країнах світу головною концепцією боротьби є вплив на соціальні детермінанти здоров’я, що забезпечується через постійний моніторинг, профілактику, ведення хворих (через справедливий розподіл медико-санітарної допомоги).

В рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна зобов’язалася прискорювати проєвропейські зміни в системі охорони здоров’я. На меті, як удосконалити систему охорони здоров’я, зокрема, підвищуючи її ефективність та задовольняючи пот­реби хворих у медико-санітарній допомозі, так і важлива роль відведена розвитку системи громадського здоров’я. На меті, переконати українців берегти власне здоров’я. І якщо є зацікавлення у тому, щоб ніколи не стикатися з серцево-судинними захворюваннями необхідно  вести здоровий спосіб життя, активно займатись спортом, раціонально харчуватись, не мати шкідливих звичок (вживання алкоголю, тютюнопаління, наркотики), не переїдати, не знаходитись довго у сидячому положенні, регулярно проходити медичні обстеження.
Під час тренування потрібно контролювати частоту пульсу. Він не повинен перевищувати 150 ударів за хвилину. Фізичні вправи потрібно робити на свіжому повітрі або у добре провітрюваному приміщені. У першу чергу – це тренування серця з допомогою фізичних вправ. Всі вони зводяться до роботи на витривалість. По самопочуттю можна підібрати будь-які: ходьба, біг, плавання, катання на лижах і т. д.

Нині, доки відбувається реформування системи охорони здоров’я, важливо не забувати про всі вищеперелічені поради, бо попри зобов’язання перед ЄС, українці ще не отримують настільки ж якісні медичні послуги як жителі європейських країн, відтак первина профілактика здоров’я так необхідна кожному з нас.