У Рівному за участі громадськості прийнято рішення про реорганізацію 4 лікарень

16 серпня на сесії Рівненської міської ради було прийнято рішення про перехід комунальних медичних закладів вторинної ланки у некомерційні підприємства та затверджено їх статути.

лікарня

Це стало можливим завдяки активній участі об’єднання громадських організацій «Рада реформ Рівного» та представників благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Останні стали ініціатором спеціальної робочої групи при міськраді з питань реорганізації комунальних закладів охорони здоров’я. До складу груп також входили представники міського управління охорони здоров’я, правозахисники та юристи.

Учасники групи розробили типовий статут для закладів охорони здоров’я, яким і надалі користуватиметься міська рада. Документ враховує напрацювання, які були розроблені для статутів закладів первинної ланки.

Так, нові статути отримали чотири комунальних некомерційних підприємства міста: «Пологовий будинок»,  «Міська лікарня № 2»,  «Міська дитяча лікарня» та «Центральна міська лікарня».

Керівник благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич наголосив на важливості прийняття такого рішення: «Ми надзвичайно раді, що міська раді прийняла до уваги напрацювання громади та активістів. Підтримання цього рішення забезпечило своєчасну реалізацію медичної реформи. В іншому разі,  могли виникнути проблеми з роботою закладів, їх фінансуванням та наданням мешканцям Рівного спеціалізованої вторинної медичної допомоги».

Ця діяльність реалізовується коаліцією громадських організацій «Рада реформ Рівного» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю «Ради реформ Рівного»  i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.