У Рівному обговорили участь громадськості у роботі медичних закладів

22 серпня відбулася нарада щодо залучення представників громадськості до складу спостережних рад місцевих закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного рівня. Нарада була організована благодійною організацією «Мережа 100% життя Рівне». Захід відбувся в рамках проекту «Залучення громади Рівного до впровадження реформ», що реалізується об’єднанням громадських організацій «Рада реформ Рівного».

врнуеврн

У зв'язку з реорганізацією медичних установ Рівного на комунальні некомерційні підприємства, пацієнти та представники громадських організацій повинні розуміти функціонування системи охорони здоров'я та механізм здійснення громадського контролю за роботою закладів в умовах реалізації медичної реформи. Відтак, важливим постає питання участі громадськості в роботі спостережних рад місцевих закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного рівня.

Створення спостережних рад при медичних закладах вторинного рівня є обов’язковим (ст. 24 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), однак не менш важливим є участь громадськості в роботі цих рад, що дозволить розуміти функціонування системи охорони здоров'я та механізм здійснення громадського контролю за роботою закладів в умовах реалізації медичної реформи.

Під час наради обговорювались:

-          основні принципи медичної реформи в цілому і специфіку реформування медичних закладів вторинного рівня;

-          правки до статутів міських медичних закладів вторинного рівня, затверджених 16 серпня на сесії Рівненської міської ради;

-          необхідність створення спостережних рад при комунальних некомерційних підприємствах в сфері охорони здоров'я на вторинному рівні надання медичної допомоги;

-          участь громадськості у складі спостережних рад при конкретних медичних закладах Рівного.

Також  серед  учасників наради було проведено опитування, хто готовий увійти до складу спостережних рад. Результати напрацювань будуть обговорені 31 серпня на круглому столі спільно з депутатами Рівненської міської ради, профільним  управлінням,  представником Громадської ради при МОЗ України, представниками медичної спільноти та громадськими активістами.

Ця діяльність реалізовується коаліцією громадських організацій «Рада реформ Рівного» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю «Ради реформ Рівного»  i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.