Рівне долучиться до відзначення Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги

Щорічно в другу суботу жовтня відзначають Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги. Ціль заходів – підвищувати інформованість серед громадськості про проблеми паліативної допомоги, яких в українських реаліях чимало. Про них і розкажуть журналістам на прес-конференції, яка відбудеться 09 жовтня у Рівному. Серед іншого, на заході представлять буклет, з яким батькам буде легше захищати права дітей, що потребують паліативної допомоги. Поінформують щодо ситуації по доступу до знеболення в Рівненській області та розкажуть, у який спосіб отримати правову допомогу, куди та в яких випадках за нею необхідно звертатися.

 Буклет 1

Довідкова інформація:

Паліативна допомога – полегшення страждань пацієнта. Забезпечення адекватного знеболення та надання психосоціальної і духовної підтримки хворим та їхнім сім’ям, які зіткнулися з проблемами важкого захворювання.

За даними МОЗ у 2017 році –  майже 17 500 українських дітей, за даними ЮНІСЕФ – від 30 000 до 70 000 дітей потребували паліативної допомоги.  Така розбіжність свідчить про недостатню увагу з боку держави до проблем невиліковно хворих дітей. Крім того в Україні відсутнє чітке законодавство, яке визначає статус дітей, які потребують паліативної допомоги. В результаті чимало маленьких пацієнтів змушені жити з нестепним болем, бо лікарі відмовляються надавати допомогу важкохворим дітям.

Запрошуємо представників ЗМІ

Де?        вул.Драгоманова, 7. «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівненської міської ради. Другий поверх, актова зала.

Коли?              Рівне, 09 жовтня 2018 р. Початок о 10.00   

Учасники:

-          Ганна Котенко, виконавчий директор БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне"

-          Вікторія Покоєвчук, позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги, заступник начальника УОЗ Рівненського міськвиконкому.

-          Надія Венгрин, директор Дубенського хоспісу.

-          Василь Ковалюк, головний лікар Рівненського обласного спеціалізованого будинку дитини

-           Наталія Ковалінська, вихователька Рівненського обласного будинку дитини, соціальний працівник

-          Євген Новицький, правозахисник, автор брошури.

-          Батьки дітей, які потребують паліативної допомоги.

Захід проводиться в рамках проекту «Розвиток дитячої паліативної допомоги в Україні» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.