Виїзні бригади паліативної допомоги будуть працювати по-новому

Виїзні бригади паліативної допомоги, які нині працюють у Рівному, не надають повний комплекс послуг пацієнтам, відтак є необхідність у його розширені.

45002910_1998592546889117_2027755808216842240_n

Про це говорили під час робочої зустрічі на якій обговорювали питання розвитку паліативної допомоги у Рівному та області.

Вкотре звучала тема щодо відкриття у колишній «залізничній» лікарні Рівного хоспісу. Його планують зробити у колишньому дитячому відділенні. Щоправда, виникли бюрократичні проблеми, саме це приміщення залишилося на балансі Укрзалізниці й нині триває процес пошуку шляхів його передачі на баланс міста чи області. Відтак, щоб не обмежувати пацієнтів якісною паліативною допомогою учасники зустрічі зійшлися на думці, що варто шукати механізми забезпечення комплексного підходу надання паліативної допомоги у місті за рахунок розширення послуг, які надають виїзні бригади паліативної допомоги.

Нині пацієнтам надається лише знеболення, а, за словами заступника начальника Управління охорони здоров'я міста Рівне Вікторії Покоєвчук, має бути комплексний підхід. У складі бригад має бути лікар, психолог, соціальний працівник, щоб пацієнт отримував не просто знеболення, а ту допомогу, яку в даний момент потребує. Тож прийнято рішення наполягати на збільшені  фінансування діяльності бригад паліативної допомоги, щоб їх послуги були дійсно якісними і комплексними.

Зустріч відбулася за участі голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне Юрія Лазаревича, заступника начальника Управління охорони здоров'я міста Рівне Вікторії Покоєвчук та головного лікаря міської лікарні №2 Олександра Шегери,  в рамках проекту «Забезпечення сталості послуг паліативної допомоги та зменшення шкоди в Рівненській області за рахунок обласного та місцевих бюджетів» за підтримки МБФ «Відродження».