Продавали теплі светри щоб купити у дубенський хоспіс кисневий концентратор

Сьогодні активісти Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» передали апарат, який забезпечує подачу зволоженого повітря пацієнтам з дихальною недостатністю для Дубенського хоспісу. 14 000 грн. на кисневий концентратор були зібрані від продажу теплих кофт-худі з принтом роботи українського митця Олександра Гнилицького. Його родина – дружина Леся Заяць та донька Ксенія Гнилицька – вирішили підтримати кампанію доступу до знеболення «StopБіль», що об’єднала зусилля активістів та неурядових організацій, які добиваються спрощення доступу до знеболення в Україні.

Кампанія реалізується за підтримки МФ «Відродження».

- Ми дуже раді усілякій допомозі, та щиро дякуємо усім, хто долучився до покупки кисневого концентратора. Апарат потрібен для наших пацієнті, які мають дихальну недостатність. Думаю, що він поліпшить їх стан. Дуже добре, що апарат є мобільним, не займає багато місця у палаті, можна з легкістю його пересувати з місця на місце, - поділилася керівник відділення паліативної медицини (хоспіс) Дубенського медичного коледжу Надія Венгрин.

Активісти Рівненського обласного відділення Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» вже неодноразово допомагали пацієнтам Дубенського хоспісу та активно сприяють розвитку паліативної допомоги у Рівненській області. - Ми не можемо бути байдужими до проблем нашої області з розвитку паліативної допомоги. Ми активно співпрацюємо із Дубенським коледжом та допомагаємо усім, чим можемо. За сприянням Рівненського обласного осередку ВГО «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» та Рівненського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» на базі Поліклініки №2 у Рівному вже два місяці працює виїзна бригада паліативної допомоги на дому. – повідомив Євген Баборикін – заступник голови правління РОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Варто зазначити, що проблем у Дубенському хоспісі ще дуже багато. Перше за все потрібно вирішити питання із ліфтом, адже здебільшого, пацієнти хоспісу не можуть пересуватися по сходах самостійно, без допомоги. Також періодами, можливе недостатнє забезпечення медикаментами. А головне, усі пацієнти потребують спілкування не тільки з персоналом, який працює у закладі, а й інших людей, які могли б прийти та провідати їх. Дубенський хоспіс почав свою роботу у 2011 році. Впродовж двох років активної праці вже досягнув неабияких результатів. Відомий хоспіс не тільки жителі міста Дубно, а й інші міста та села Рівненської та Волинської області.

*Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та допомогти членам їх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (ВООЗ). *Хоспіс – установа (заклад) охорони здоров`я, що призначена для надання медичної, соціальної та психологічної допомоги особам з невиліковними хворобами, як правило – в останні місяці життя.

 Юлія Мініч

Рівненський інформаційний портал Takeinfo.net