Туберкульоз лікуватимуть по-новому

 З другого півріччя 2019 року має бути впроваджена амбулаторна пацієнт-орієнтована модель лікування туберкульозу. Про це стало відомо на засіданні круглого столу, який провели сьогодні у Рівному напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.1

 - Хворий має бути забезпечений відповідним медичним супроводом. Сьогодні такий супровід пацієнтам надає БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне». Суть в тому, що під контролем соціального працівника хворий має прийняти всі необхідні ліки. Ця модель буде оплачувати випадок пролікованого туберкульозу, а не ліжко-місце як нині. Пацієнт-орієнтоване лікування має бути більш ефективним оскільки зменшуватиме ризик інфікування як медичного персоналу, так й інших людей. Бо багато наших пацієнтів втрачаються на етапі коли виписується з стаціонару й їдуть до дому. Хворі ж теж різні, є розумні, які лікуються і хочуть бути здоровими, а є й такі, кому начхати, - розповіла лікар-фтизіатр протитуберкульозного диспансеру Наталія Стецій.

Загалом, рівень захворюваності на туберкульоз в області, за останні три роки, знизився на 20 %.

2

- Туберкульоз виліковний, головне вчасно виявити недугу й дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Наше завдання, зробити все можливе, аби в Україні припинилися епідемія туберкульозу, – зазначив представник БО «TBpeopleUkraine» Євгеній Баборикін.

Озвучили на круглому столі й невтішну інформацію. Минулого року на Рівненщині від туберкульозу померло двоє дітей: трьох років та шести місяців. Одна дитина яка померла, не була вакцинована. А запобігти захворюванню на туберкульоз серед дітей можна лише завдяки вакцинації БЦЖ, яку роблять протягом декількох днів після народження.

Круглий стіл проведено БО "TBpeopleUkraine" в консорціумі з БО "Світло надії", в рамках реалізації програмного компоненту 10М. Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти проекту "Сталість послуг в умовах реалізації плану переходу", спільно з БО "100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ"

#ItsTimetoEndTB