На Рівненщині активісти займуться забезпеченням прозорості та подоланням корупції у системі громадського здоров’я.

БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за підтримки МБФ «Відродження» розпочинає реалізацію проекту «Забезпечення прозорості та подолання корупції у системі громадського здоров’я Рівненської області». Впродовж року активісти працюватимуть над залученням громади до процесу прийняття рішень щодо визначення потреб області в системі громадського здоров’я та контролі розподілу коштів.

P71006-111723

З початку вересня 2018 року в Рівненській області розпочав свою діяльність КЗ «Центр громадського здоров’я». Заклад має консолідувати та розподіляти ресурси спрямовані на забезпечення здоров’я громади. Однак статут закладу не передбачає участі громади у прийнятті рішень. Крім того існує необхідність створення спостережного механізму, до функцій якого б входило забезпечення прозорості та ефективності розподілу коштів та запобігання корупції.

-          Проект стане успішним прикладом співпраці державної організації та пацієнтської спільноти задля забезпечення прозорості та соціальної підзвітності в галузі охорони здоров’я. Проект створить позитивні прецеденти конкурентної та прозорої закупівлі послуг, економії бюджетних коштів, - розповідає голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

Актуальність проекту активісти аргументують конкретними прикладами. В Рівненській області жодного разу не було проведено закупівлю послуг зменшення шкоди, супроводу лікування через систему ProZorro, в рамках проекту заплановано створити такий прецедент. Крім того, оскільки ЦГЗ в Рівненській області лише створений, проект дозволить відразу розбудувати підзвітну та прозору систему та завдяки інтеграції в систему прийняття рішень Центру наглядового громадського механізму, попередити нераціональний розподіл коштів, подвійне фінансування окремих заходів та корупцію.