У Тернопільській лікарні виявили дискримінаційні положення в тендерній документації

БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» постійно слідкує за проведенням державних закупівель у електронній системі закупівель ProZorro.

Нещодавно аналітики здійснили моніторинг закупівель Комунального некомерційного підприємства "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги". Всього у 2019 році лікарня провела 10 лотів відкритих торгів на очікувану вартість близько 4,8 млн гривень.  Економія від проведення відкритих торгів склала майже 116 тис. грн або 2% від очікуваної вартості.

т

Проте, проаналізувавши тендерну документацію медичних закупівель, було встановлено наявність у ній дискримінаційних положень, які суперечать чинному законодавству у сфері публічних закупівель, та порушують право брати участь у даних торгах широкому колу учасників.

«Вимога подачі гарантійних листів не передбачена Законом України «Про публічні закупівлі»  та суперечить основним принципам здійснення публічних закупівель. Зокрема, принципу забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та  ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників», - відмітив аналітик БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Олександр Юзвак.

 Вимога щодо надання листа авторизації виробника може використовуватися потенційними учасниками та виробниками, як засіб для узгодження дій та цін під час участі в процедурі закупівлі, що суперечить одній із статей Закону України.

 «В зв’язку з цим ми підготували звернення до  Комунального некомерційного підприємства "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" з вимогою усунути порушення, шляхом внесення змін в тендерну документацію, - підкреслив відмітив аналітик БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Олександр Юзвак.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації»у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (Expertise France 5% Initiative).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації