У львівській лікарні виявили 4 види порушень в закупівлях – інфографіка

Аналітики БО «Мережа ЛЖВ м. Львів» дослідили закупівлі Львівської обласної інфекційної лікарні за перші три місяці 2019 року.

 інфог

За даними системи публічних закупівель ProZorro у період з січня по березень 2019 року заклад охорони здоров’я провів 24 закупівлі, 16 з них – за процедурою відкриті торги. В ході моніторингу аналітики виявили 4 типи порушень: наявність дискримінаційних вимог, порушення принципів публічних закупівель, Закону «Про публічні закупівлі», а також невиконання рішення колегії АМКУ.

Зокрема, замовником встановлено вимогу надання гарантійних листів, що є дискримінаційною вимогою. Також у технічних вимогах до тендерної документації прописані технічні вимоги до предмета закупівлі, що обмежують можливість учасників брати участь у торгах.

«Даними вимогами порушено принципи публічних закупівель, що зазначені в Законі України «Про публічні закупівлі». До того ж, в окремих закупівлях переможцем торгів обрано учасника, що не відповідає вимогам тендерної документації та не надав усіх необхідних документів», - розповіла Діана Палко, фахівець з моніторингу публічних закупівель БО «Мережа ЛЖВ м. Львів».

Слід відмітити, що в одній із закупівель замовником безпідставно відхилена пропозиція, що відповідала вимогам тендерної документації.

«Всупереч вимогам Закону, а також рішенню Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, замовником укладено договір про надання юридично –консультаційних послуг», - додала Діана Палко, фахівець з моніторингу публічних закупівель БО «Мережа ЛЖВ м. Львів».

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (Expertise France 5% Initiative).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації