Як донецька лікарня обмежила конкуренцію у тендерах до «місцевих» постачальникі

 Головне регіональне управління Держпродспоживслужби реалізує повноваження погоджувати участь у тендері, про що не зазначено у відповідному положенні.

1 (4)

Комунальний заклад охорони здоров'я «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» у ряді закупівель харчових продуктів встановив вимогу щодо надання погодження державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на право постачання учасником продуктів харчування в дитячі заклади  та  заклади охорони здоров’я та інші заклади Департаменту соціального захисту населення у 2019 році із зазначенням асортименту продукції, яка дозволяється до постачання.

«Таке погодження можна отримати в будь-якому регіоні, посилання на те, що такий документ має бути оформлений саме в Донецькому регіоні відсутнє. Проте, проаналізувавши документи, що надають учасники, ми побачили, що всі подібні документи видано Головним управлінням Держпродспоживслужби в Донецькій області», - відмітила керівник напрямку аналітики та адвокації БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Аліна Логінова.

Слід відмітити, що документ, виданий установою має назву «Погодження на участь в тендері на постачання продуктів харчування та продовольчої сировини в дошкільні, загальноосвітні, заклади охорони здоров’я та інші заклади Департаменту соціального захисту населення в Донецькій області».

«Це означає, що Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області фактично реалізує повноваження погоджувати або не погоджувати участь у тендері для самостійних суб’єктів господарювання. Водночас у положенні про службу, затвердженому Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України, відсутні повноваження щодо погодження участі у тендерах», - додала керівник напрямку аналітики та адвокації БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Аліна Логінова, - «Під час спілкування телефоном з фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області з’ясовано, що єдине, чим керується Управління – вимога в тендерній документації Замовника і на території  Донецької області відсутній особливий режим постачання продуктів харчування та продовольчої сировини в дошкільні, загальноосвітні, заклади охорони здоров’я, що закріплено локальними нормативними актами».

Враховуючи те, що всі учасники, які отримали такі погодження  мають зареєстровані потужності на території Донецької області, аналітики вважають, що така вимога –   дискримінаційна і додана Замовниками умисно з метою звуження потенційного кола учасників до таких, яким видано таке погодження.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (ExpertiseFrance 5% Initiative).