У закупівлях київського медзакладу виявили порушення

Аналітики дослідили закупівлі Київського обласного протитуберкульозного диспансеру за перші 3 місяці 2019 року.

За даними моніторингу аналітиків БО «Мережа ЛЖВ м. Львів» протягом січня — березня 2019 року заклад охорони здоров’я провів 25 закупівель, за якими уклали відповідний звіт. У деяких закупівлях виявили порушення. Зокрема, у вимогах тендерної документації зазначено, що учасник повинен надати оригінал гарантійного листа виробника. Цим документом підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі цих торгів та пропонується учасником, у кількості, зі строками придатності та в терміни, визначені тендерною документацією та пропозицією учасника торгів.

«Дана вимога є дискримінаційною та суперечить принципам закріпленим у Законі України «Про публічні закупівлі», - зазначила Діана Палко, фахівець з моніторингу публічних закупівель БО «Мережа ЛЖВ м. Львів».

Також варто зазначити, що на торги приходили одні і ті ж учасники, які під час аукціону не знижували цін, та завжди перемагав один і той же учасник. Це може свідчити про антиконкурсні узгоджені дії між учасниками.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (Expertise France 5% Initiative).