Як донецька лікарня обмежила конкуренцію у тендерах до «місцевих» постачальників

Львівська організація проаналізувала закупівлі ТМО «Фтизіатрія» у м. Київ.

Протягом січня — березня 2019 року заклад охорони здоров’я здійснив 48 закупівель, більшість з них – допорогові. Аналітики БО «Мережа ЛЖВ м. Львів» помітили, що чимало з оголошених закупівель не відбулися через відсутність тендерних пропозицій. В процесі моніторингу також виявили можливу змову – учасники не зменшували своїх цінових пропозиції у закупівлі за процедурою відкриті торги.

Слід відмітити, що у тендерній документації замовника міститься вимога про накладення електронного цифрового підпису на тендерну пропозицію.

«Згідно з Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Зважаючи на зміст статей Закону України «Про публічні закупівлі», тендерні документи учасників не є електронними документами та не підлягають підписанню ЕЦП, як це передбачено Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг», - зазначила Діана Палко, фахівець з моніторингу публічних закупівель БО «Мережа ЛЖВ м. Львів».

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Стійкі рішення надання допомоги ВІЛ-інфікованим на базі спільнот», за підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціативи 5% (Expertise France 5% Initiative).