24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

🗓 Кожного року 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
👉Цю дату обрано тому, що саме цього дня у 1882 році Роберт Кох сповістив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було розпочато націлену боротьбу з даною хворобою.
📄 Туберкульоз - це інфекційне захворювання, котре спричиняється мікобактеріями туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis). Найбільш поширеним є туберкульоз легень, але хвороба може вражати й інші органи та системи організму.
☝️ Основний шлях передачі - аерогенний, від людини бактеріальною формою легеневого туберкульозу:
🔘 Зокрема при кашлі у повітря потрапляють інфекційні частинки виділень з нижніх дихальних шляхів, в яких і знаходяться мікобактерії туберкульозу. За один кашлюковий поштовх утворюється 3000 інфекційних частинок;
🔘 Інфекційні частинки можуть утримуватись у повітрі тривалий час;
🔘 Пряме сонячне опромінювання знешкоджує мікобактерію в інфекційних частинках мокротиння;
🔘 передача туберкульозної інфекції відбувається переважно в закритих приміщеннях при тривалому контакті;
🔘 Два фактори визначають ризик проникнення МБТ в легені здорової людини: концентрація інфекційних частинок в повітрі та тривалість вдихання повітря повітря що містить інфекційні частинки.
Активне захворювання розвивається при ослабленні імунної системи.
🔗 Основні симптоми захворювання:
🔘кашель понад 2 тижні;
🔘підвищена температура тіла понад 7 днів;
🔘утруднене дихання;
🔘біль у грудях;
🔘поганий апетит, постійна слабкість;
🔘безпричинна втрата ваги;
🔘підвищена пітливість, особливо вночі;
🔘кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).
📚Згідно з даними опублікованими нещодавно у глобальній доповіді ВООЗ щодо боротьби з туберкульозом у 2021 р. на туберкульоз захворіло 10,6 млн осіб, що на 4,5% більше, ніж у 2020 р., а чисельність людей що померли від туберкульозу склала 1,6 млн. людей.
БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" багато років веде комплексну діяльність з протидії туберкульозу. Так, зокрема в рамках проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ у Рівненській та Волинській областях» за минулий рік ми охопили послугами медико соціального супроводу понад 500 людей, які хворіють на туберкульоз.
Послуги складалися з надання консультацій, формування прихильності до лікування туберкульозу, організації отримання послуг з лікування та інші.
💪 Ми не збавляємо темпів і продовжуємо нашу діяльність!
🩺 Туберкульоз успішно лікується. Успіх його лікування залежить від вчасної діагностики захворювання, призначення актуального лікування, та дотримання усіх рекомендацій лікаря.
Тому будьмо уважні до свого здоров’я і за будь-яких підозрілих симптомів звертаймося до лікаря без зволікань!
Публікація створена в рамках проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ у Рівненській та Волинській областях», який реалізує Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за фінансової підтримки Глобального фонду