«Простір інтеграції» – місце максимальної допомогти вимушено переміщеним особам

Про допомогу вимушено переміщеним особам в адаптації та проживанні на Рівненщині в рамках реалізації проєкту «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами, розвиток спроможності громадянського суспільства Рівненщини» в ефірі «Українське радіо Рівне», розповів голова правління Благодійної організації «100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич.

Він повідомив, що створення «Простору інтеграції» для переселенців та постраждалих внаслідок війни, допоможе українцям, які приїхали до Рівного з інших регіонів, швидко та зручно адаптуватися.

Простір стане центром, де внутрішньо переміщені особи зможуть отримати юридичні та психологічні консультації, соціальну чи гуманітарну допомогу, професійні поради для пошуку роботи і працевлаштування, релокації бізнесу чи відкриття власної справи, консультації з інших питань. І все в одному місці.

— Працівники національної сервісної служби проводитимуть прийняття громадян, надаватимуть консультації, у разі потреби, переадресовуватимуть їх до місць компактного проживання чи громадських організацій, для отримання допомоги, — під час спецефіру повідомив Юрій Лазаревич.

Також він розповів, що крім створення простору, проєкт передбачає розбудову спроможностей та підтримку потенціалу місцевих громадських організацій, які залучені до подолання гуманітарної кризи та сприяють евакуації внутрішньо переміщених осіб. Для них буде проведено серію тренінгів у Рівному та громадах області, на яких удосконалюватимуть компетенцій у подоланні конфліктів та навчатимуть конструктивній взаємодії з органами влади, щоби покращити якість надання послуг внутрішньо переміщеним особам.

Довідково

Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» в партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером із питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.