«Спілкуймося на здоров’я!»: стали відомі імена переможців конкурсу

На відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24.03), впродовж березня тривав конкурс творчих робіт для журналістів Волинської та Рівненської областей «Спілкуймося на здоров’я!». Його організувала, БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», за підтримки проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується міжнародною організацією РАТН.

Конкурс проводився для залучення якнайширшого кола журналістів до розвитку суспільного діалогу щодо туберкульозу, точніше щодо амбітної мети подолання цього захворювання в Україні та і у всьому світі. Адже для звільнення від хвороби недостатньо лише зусиль медичних працівників – пильність та свідоме ставлення всього суспільства є запорукою успіху. Ще дуже мало людей знають  про сучасні можливості ранньої діагностики та ефективного лікування туберкульозу; ще дуже багато людей сповідують застарілу інформацію та міфи про туберкульоз.

Проведенню конкурсу передувало створення Міжрегіонального центру комунікації у сфері протидії туберкульозу, в рамках якого проводились презентації, дискусійні майданчики, майстер-класи, що надавали журналістам можливість познайомитись з  правдивою інформацією про туберкульоз, обговорити проблемні питання, поділитися досвідом та кращими практиками журналістської роботи у такій чутливій царині як туберкульоз.

Загалом, на конкурс було подано тринадцять робіт від дванадцяти авторів з Рівненщини та Волині. Їх оцінювало журі, до складу якого увійшли представники  БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», БО TBpeopleUkraine, проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» (PATH/USAID), КП «Волинська обласна інфекційна лікарня». Оцінював конкурсні роботи кожен член Конкурсної комісії незалежно та відповідно до критеріїв, визначених у положенні конкурсу https://www.network.rv.ua/competitions/2905.

Згідно рейтингового оцінювання, переможцями конкурсу стали:

Волинська область:

Булковська Ольга (1 місце), Шепеля Віта (2 місце) та Качан Ірина (3 місце).

Рівненська область:

Пахолюк Дарія (1 місце), Данильчук Ірина (2 місце) та Назарук Вікторія (3 місце)

Лауреати конкурсу будуть нагороджені призами оргкомітету конкурсу, але головним здобутком залишиться цінний досвід, відчуття причетності до спільної справи і добрі слова, які комусь допоможуть зробити своєчасні кроки заради повноцінного життя та перемоги, в тому числі, над туберкульозом.