Туберкульоз – серйозна проблема для області

Romashka

З початку 2014 року Рівненським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за підтримки ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» реалізується проект «Зниження епідемії туберкульозу серед уразливих груп Рівненської області». В рамках проекту буде обстежено на ТБ щонайменше 400 представників уразливих груп (люди, що живуть з ВІЛ, особи без місця проживання, споживачі наркотичних речовин, люди, що звернулись з місць позбавлення волі), надано послуги із матеріальної, соціальної, психологічної підтримки для 100 хворих на туберкульоз.

Для ефективної боротьби з туберкульозом  в Рівненській області, слід забезпечити 100% фінансування Обласної програми боротьби з туберкульозом, залучити до фінансування заходів із протидії епідемії кошти районних бюджетів  та громадських організацій.

Туберкульоз – це інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу, протікає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями. Найчастіше від туберкульозу страждають представники уразливих груп населення. Туберкульоз  спричиняє високу тимчасову та стійку втрату працездатності, вимагає тривалого комплексного лікування та реабілітації хворих.

Проблема боротьби з туберкульозом залишається найбільш актуальною із всієї інфекційної патології. Незважаючи на тенденцію до зниження рівня захворюваності ситуація з туберкульозу залишається напруженою. Основною складовою, захворюваності на туберкульоз, є соціальні чинники:

1.  соціально-економічна криза в країні;

2.   недостатнє фінансування протитуберкульозних заходів та закладів;

3. низький прожитковий рівень, ослаблений колективний імунітет, незбалансоване харчування, алкоголізм, наркоманія.

 Як вберегтися від туберкульозу:

1. Правильно харчуватися, займатися фізкультурою, загартуванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі.

2. Негайно звертатися до лікаря при виявленні наступних симптомів:

- кашель протягом 2-3 тиж. і більше, часто з виділенням мокротиння;

- безпричинна втрата ваги;

- втомлюваність;

- підвищена температура тіла;

- підвищена пітливість, особливо вночі;

- утруднене дихання;

- біль у грудях;

- поганий апетит;

- кровохаркання.

3. Не відмовлятися від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).

4. Дітям - щорічно обстежуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). З 15- ти річного віку обов’язково щорічно проходити флюорографічне обстеження.

5. Не мати шкідливих звичок (алкоголь, цигарки, наркотики).

6. Один раз на два роки проходити флюорографічне обстеження.